Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

Пясъка няма ли да ти е по-евтин за структура? като се насипе пясък и се разоре, пак ще се олекоти
щом е инертна, те. неплодородна, защо ще купуваш почва, а не пясък?

наистина нямаме тема за почвите, бива да се отвори
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от renimoss »

Ами опасявам се, че ако внеса 30 см пясъчен слой (не мога да смятам в кубици, но е доста) ще стане прекалено песъчлива. На мен ми трябва да повдигна нивото с 30-тина см и си мислех с един куршум 2 заека - хем повдигам, хем олекотявам. Освен това някъде бях чела, че не е добре на глина да се слага пясък. Моята почва не е съвсем тежка, в софийско има къде-къде по-зле, но искам да я направя по-одцедлива заради тревите. Допълниетлно ще добавям букова листовка наесен в някои от лехите, обаче това не дава обема, който на този етап ми е нужен.
Ето и новата тема, но моля някой модератор да прехвърли мненията оттук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=35&t=6501
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Миша »

Аха, ето къде ни изчезва почвата :evil:
Хич не се набутвай с тази почва, почти всички дворове при нас са насипани с нея, едно поливане или по-силен дъжд и се сбива, грам въздух не влиза, обаче за сметка на това мъховете се развиват прекрасно.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
gospodinov

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от gospodinov »

Здравейте,

Изправен съм пред дилемата за покупка на моторна косачка за трева. В момента имаме електрическа на МТД 1400 вата но се представя повече от разочароващо!!
При малко по гъста трева ножа направо спира и голяма част от тревата се разпилява а не влиза в коша. Косачката е нова на един сезон, ножа е точен веднъж но явно толкова може.
Неразбориите с кабела няма да ги споменавам, те са си екстра към електрическите косачки.
Площа, която косим е около 800 кв. м. и определено искам косачка с ширина над 50 см.
Спрял съм се на следните видове:
MCCULLOCH M56-190APX 4X4
http://www.kosachki.com/" onclick="window.open(this.href);return false;косачка+моторна+m56+190apX+4x4+mcculloch-browse-574-201110.htm
Toro 20995-53см
http://topmashinionline.com/product.php?id=8468" onclick="window.open(this.href);return false;
R 52S / LC 153S HUSQVARNA
http://www.kosachki.com/" onclick="window.open(this.href);return false;косачка+моторна+r+52s++lc+153s+husrvarna--browse-706-201110.htm
Имам някой въпроси, на които ако ме осветлите ще Ви бъда благодарен:
-колко е ноебходимата мощност за една косачка да коси безпроблемно- Маккълъча е с 3 коня, Торо-то с 6?
-мисля да ползвам мулчиращата функция през топлите месеци, добра идея ли е?
-Маккълъча и Хускварната имат функция за измиване с вода, предполагам че е супер опция?
Някой има ли някоя от споменатите косачки да сподели как са като работа и надежност?
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от didak »

За марката - бих избрал HUSQVARNA заради по-доброто "име" и по-добрата сервизна мрежа. /това Ески Зара Ст. Загора ли ще рече?/
За MCCULLOCH - доста са разпространени у нас, чувал съм и не чак толкова добри отзиви за качеството им.
За мощността - моята беше 2,6 кВ и пролет и есен, когато тревата е по-сочна, имаше проблеми с недостиг на мощност, затова смятам 3 кВ за минимум за самоходна косачка по наклонен терен, особено при 4х4, каквато опция имаш при едната.
За мулчирането - риска да се навреди /поява на мъхове/е много по-голям от потенциалната полза. Единствено в най-горещите дни бих ползвал функцията.
Измиване с вода - не ми е позната тази функия, но не би трябвало която и да е бензинова косачка да се бои от вода. Аз поне моята я държах на открито през целия активен сезон. Ако става въпрос за корпуса при ножа, съмнявам се с вода да може да се маха набитата трева.
gospodinov

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от gospodinov »

Да Ески Зара е едно от имената на Стара Загора.
Маккълъч е марка на Хускварна и се подържа в сервизните центрове на Хускварна, поне така ми казаха.
Никакъв досег си нямам с тази марка, чисто по параметри я заглеждам, може и да не е читава.
Това за почистването с вода е..... конектор за градински маркуч за лесно почистване след употреба" нещо такова може би
[video][/video]
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от zeleno »

https://emilykawaii.files.wordpress.com ... =410&h=281
не е баш по темата , но
клавиатура за цветарки и цветари
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от tsany »

Имам едно чудене-с какво дезинфекцирате инструментите (градинската ножица) след като е рязано болно растение. В какво да я топя :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от renimoss »

Спирт за горене или белина (1:1 разредена)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

ами сигурно можеш и на пламъка на свещ да дезинфекцираш остриетата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”