Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от nadin »

venetka70 написа:Я да ви питам някой ползва ли листосъбирач. Навила съм си на пръста дет се казва да се обзаведа с такова чудо.
Гледах, гледах и не схванах в какво е разликата между тях. Има и такива за по около 100 лева, има и за по 400-500.
Въпроса е какво да гледам в характеристиките, което да е важно????
Аз имам. Важна е мощността за да може да засмуква и по-едри и тежки листа, и да е удобно за носене и да може и да смуче и да издухва.
И има листа които не могат да се съберат с никакъв листосъбирач :D например ореховите. Напречната пръчка на която са листенцета запецва на отвора и така цялото листо не може да влезе. Иначе за дребни листа особено като са сухи става. Аз го ползвам главно есен да издухвам и почиствам алпинеумите, но ореховите листа ги чистя на ръка. Също трябва да ги събираш докато са паднали наскоро като ги навали един дъжд и се намокрят стават тежки и само с много мощни листосъбирачи може да ги събереш.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от elmaz »

Ползвам листосъбирач от 2 години, основно есен,
че имам един орех и като духне вятъра, всичко отива в двора.
Всмуква листата, надробява ги и ги събира в една торба.
Моя е прост, Енхел май беше.
Вдига много шум, но върши работа.
Малко му се проби торбата, но само тя е 60 лв,
та ще си закърпя някак старата ;)

Виждам Надин е писала за ореховите листа- навик е.
Ако започваш листото от една страна - става

И другото хубаво е, че тръбата може да се вмъкне до корена на розата и да обере листата.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от venetka70 »

nadin написа:
venetka70 написа:Я да ви питам някой ползва ли листосъбирач. Навила съм си на пръста дет се казва да се обзаведа с такова чудо.
Гледах, гледах и не схванах в какво е разликата между тях. Има и такива за по около 100 лева, има и за по 400-500.
Въпроса е какво да гледам в характеристиките, което да е важно????
Аз имам. Важна е мощността за да може да засмуква и по-едри и тежки листа, и да е удобно за носене и да може и да смуче и да издухва.
И има листа които не могат да се съберат с никакъв листосъбирач :D например ореховите. Напречната пръчка на която са листенцета запецва на отвора и така цялото листо не може да влезе. Иначе за дребни листа особено като са сухи става. Аз го ползвам главно есен да издухвам и почиствам алпинеумите, но ореховите листа ги чистя на ръка. Също трябва да ги събираш докато са паднали наскоро като ги навали един дъжд и се намокрят стават тежки и само с много мощни листосъбирачи може да ги събереш.
Благодаря Nadin. Ще гледам кой с каква мощност е. Аз орехи нямам, но пък да сметка на това дребосъчести листа дал господ. И най ме нервят като се заврат в дупките на паркоелементите пред къщата.
Твоят каква марка е, ако не е тайна?
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от nadin »

Моят е STIHL, но е електрически и е маломощен. Не мога сега да се сетя какъв модел беше пък и е взиман преди 4 години и не знам дали този модел е още в производство. Ако имаш възможност купи си бензинов. Те са по-мощни, нямат кабел дето да ти се мота в краката. Не знам може би са по-тежки и по-шумни, но няма идеално щастие. Ако все пак листат ти са дребни може и по маломощен, но си вземи задължително такъв който и издухва за да може да вадиш листата от разни дупки и хралупки преди да ги изсмучеш.
Lois

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Lois »

И аз имам :)
Моят май също е Stihl, електрически, не помня мощност, около 130 лв беше с някаква оферта от онлайн машини.
Полезен е! И аз така действам - издухвам листата от трудните места, после ги събирам. Ако е много мощен обаче, засмуква и камъчета, което вероятно му прецаква ножа. Така че - среден вариант :)
С него си мета и пътеката пред къщата :nod:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Ава_и_мама »

Това лято и ние си купихме. На промоция от Кауфланд - 40 лв. Отначало бях скептична, но след като го пробвах ми хареса. Като за 40лв направо перфектен! На ток, с удължител от 20 м го използвах, лек, не си спомням марката. Останах доволна, събирах лозови листа и метях плочките. Листата трябва да са сухи в противен случай се залепват и се запушва тръбата.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от venetka70 »

Ясно, ще се купува със сигурност листосъбирач. Благодаря ви за обясненията.
Бръмчи, не бръмчи хич не ме интересува. Важното е да изкарва листата от дупките на паркинга, че става някакво течение по улицата и де що листалак има го завира точно в паркоелементите.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Ава_и_мама »

С бръмчането ще свикнеш. Няма да се навеждаш, става бързо, духа, смуче, метлата ще остане на заден план, комшийте ще се изредят да те наблюдават, да ти дадат акъл, да ти кажат, че баба ти все с листосъбирач е мела барабонките по двора. :gush: :tzeluvka:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Светката »

Днес направих първото пръскане с новата градинска пръскачка.Супер е.Струва си парата.Марка си е.
Изображение
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
GIOIA(Джоя)

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Аз нямам,пробвах на Роуз.
Но тази с размерите на косачка става само да разбиеш буците след обръщането с бела :snif:
С вила за копаене е много по лесно и бързо ,от колкото с бел :daaa:
Взех си евтина,за 9 лв от Хоум макс(без дръжката),на влажна глина,още не се е изкривила.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”