Трева - Райграс?

Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Margaritenia »

Ето я моята тревица, снимана днес, доста е жълта, но в перспектива да стане скоро зелена :stiskam:

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Daniela Pargu »

О, след малко затопляне и почистване ще заблести с красотата си в зелено :stiskam: :daaa:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Светката »

Наточих ножа на косачката.Готова за експлоатация.Но няма да е скоро.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Daniela Pargu »

Благодаря,мила,то щом е "троскот" па макар и културен все ще е инвазивен :snif: ,ама за големи площи може и да е удобен :hmmm:
Ще търся да видя някъде засят как изглежда....
То удоволствието е в експеримента! :gush:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Margaritenia »

Даниелче, понеже се заинтригувах от този троскот, виж на какво попаднах:

”Защо обаче така мечтаната /мързелива/ трева, която не се коси и полива често, не се тори редовно и пак изглежда перфектно, не е масово използван вид у нас? Това е така, защото в условията на умерено-континенталния климат троскотът има и някои недостатъци, а именно: не издържа застудяване, пожълтява при температури под 5 градуса и губи листна маса през зимата, не се развива на сянка. Освен това, ако не се внимава, той е агресивен в цветните лехи. Ако се самозасее, трудно се премахва поради здравата си коренова система.
Като се има в предвид казаното по-горе, троскотът е вид трева, подходяща за засяване и изграждане на тревни площи, при които няма изисквания за декоративност през зимата. Във всички останали случаи неговото използване може да ни донесе само ползи.”

Аз имах на 2 места в двора троскот и едва се отървах!!! Беше кошмарно преживяване....
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Lois

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Lois »

Аз не бих си сложила тоя таралеж в гащите доброволно.
Нашата ливада не я третирахме с хербицид, преди да засеем тревата, и сега е жална история. Троскотът, освен че влиза в цветните лехи, и няма оттърване, е направил едни петна по ливадата, които сега са направо бели на цвят. Грозна гледка!

И сега малко акъл да поискам: защото есента се наложиха едни строително-изкопни работи, насипахме пръст върху част от тревата. Сега след зимата е слегнала, но се чудя дали тревата отдолу ще избие достатъчно силно, че да стане морава, или трябва да подсея малко? Насипът е с дебелина от 10-15 см до нула, уж с плавно преливане, че да се заравни теренът.
Lois

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Lois »

Ама при мен е друга идеята, тази пръст е сложена с цел заравняване на терена, не е за маркуч работата :)
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Daniela Pargu »

При мен при насип за изравняване /някъде и до една педя/следващия сезон тревата се възстанови!
А за троскота-благодаря за предупреждението :tzvetentze: При мен няма да е удачен, заради зимната ситуация :snif: Големи минуси,тичащи гиганти-ще стане жива кална баня!
Времето и грижите,дето ще спестя лятото-ще се удвоят зимата :snif:
Ех,не става да се улесня!Нооо-търсенето на варианти продължава! :stiskam: :stiskam:
Lois

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Lois »

Благодаря ти за успокоението, тя вече е започнала да се подава над пръстта, но ще видим.
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Трева - Райграс?

Мнение от janethd »

Сега като ви чета и аз се замислих,но коя по груба трева да сложа и машинката ми като е на едно лято трябва ли да и точна ножовете ?
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”