Трева - Райграс?

Публикувай отговор
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от maiakt »

Благодаря много,Джоя :tzvetentze: . Ще се подготвя теоретично,а ако някой не изкаже мнение и против,ще се вихря първо с парочистачката :mrgreen: ( добре че нямам съседи да ме обявят за луда) или с вряла вода .
GIOIA(Джоя)

Re: Трева - Райграс?

Мнение от GIOIA(Джоя) »

До сега май никой не е пробвал с парочистачка :lol:
Пробвай и сподели резултата,може да се получи
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Трева - Райграс?

Мнение от janethd »

aya_vhill написа:Снегът се стопи и се разкриха грозни картинки :eeeh: .Райграсът направо си е изсъхнал, ама толкова е жълт, че в някои чимове няма зелено стръкче. Ще се пресява, то друг начин няма, ама защо се получи така- трета година ще е :hmmm:, всички операции по учебник- аериране, валиране, торене...и накрая греда... :ufff:
А пък на полянката ми от бяла детелина се е вихрил щур купон под снега-къртици ли, мишки ли, обаче здраво са плюскали детелина- цели квадратни метри изядена заедно с корените, каквото не е изядено е надробено. Събрах един чувал с греблото...И там ще се пресява здраво...
И се чудя дали в райграса да не насея детелина. Някой правил ли е такава комбинация :?:
:ufff: :ufff: :ufff: При мене същата работа .Ще има яко подсипване и присаждане .Ще се гръмна направо
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ili.ko »

Даа и при мен положението е същото :ufff: ,но така беше и миналата година след проливния дъжд който валя през януари и след това замръзна.Тревата пожълтя,на места направо изсъхна .Изчаках да се затопли, взех търмъка и събрах всичката изсъхнала трева ,след това ММ я тори с амониева селитра няколко пъти и тревата се съвзе и направи хубав килим.Така мисля да направя и сега,но ще изчакам да се затопли. :nod:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от d_vitanova »

Не съм си видяла тревата още, но не очаквам нищо хубаво :snif:

Нещо взе да ми отмилява този райграс, обаче. Хамалогия голяма!
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ili.ko »

Хамалогия,хамалогия ама прави хубав фон на розите :mrgreen:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от d_vitanova »

Даже косемето на-малко ми тежи. Ама то много капризно , бееее...То не е жълтеене, съхнене,гъбясване и всякакво там плешивеене!

Но е хубав фон, вярно е това.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Margaritenia »

Ох, момичета, като ви чета, не ми се мисли и при мен какво ще е... а бях първи сезон с трева, искам и втори, прекрасен фон за всичко е, нищо че иска големи грижи.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Трева - Райграс?

Мнение от janethd »

aya_vhill написа:Да, така го виждам и аз- единствено като фон на рози и иглолистни. Съжалявам, че го казвам, но не съм му фен на райграса- толкова слугуване другите растения не искат, разлюбих го още първото лято :eeeh: . И ако мога да го подменя с нещо друго, търпящо жега, без косене всяка седмица, няма да се замисля- просто да ми прави зелен килим. Чета за декоративния троскот, но не виждам някой да е затревявал с него и да даде мнение. Експериментирах преди 2 години с бяла детелина. Красиво, поддържа се по-лесно...обаче иска много вода, повече от райграса, иначе направо загива и това за сухоустойчивостта не се потвърди.
Декоративен троскот е това,което ти трябва
Аватар
sandan
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Мар 21, '12, 15:37
Местоположение: Сандански

Re: Трева - Райграс?

Мнение от sandan »

Момичета не се отчайвайте, аз мисля че като се затопли малко и ще поникне нова тревичка. При мен също всичко е пожълтяло.
http://www.canary-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.album.bg/sandan/albums/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”