Трева - Райграс?

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Трева - Райграс?

Мнение от РОУЗ »

Аз имам 10-15 метра лигуструм на сянка, расте доста по-бавно от този на слънце.
Но моят е само няколко купени коренчета, всичко е от забодени пръчки, така че е отнело време и вкореняването.
А и бях доста неопитна и просто бучих пръчки и чаках, после открих амониевата селитра и откакто го торя пролетта, дръпна толкова бързо, че не смогвам да го поддържам. Изобщо не е прилежно изрязан и подравнен, ей го тук на заден план:
Пролетта започни здраво подхранвне и подрязване, можеш и с листен тор някакъв, и ще те зарадва. :dovolen:

Изображение
quiksilver
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Юли 5, '16, 22:27

Re: Трева - Райграс?

Мнение от quiksilver »

амониевата силитра просто я хвърляш по повърхността нали? Или я разтваряш във вода и поливаш?
иначе супер градина си имаш, впечатляваща... при мен градинка е все още идея...в далечното бъдеще
РОУЗ

Re: Трева - Райграс?

Мнение от РОУЗ »

Хвърляш и поливаш.

Сега виждам, че изобщо не сме по темата за тревата, но снимката ми е илюстрация как прегънат нож на косачката съсипва райграса. :mrgreen:
Синът ми окоси, но той е съвсем начинаещ косач, аз съм си виновна, че не го проконтролирах, изобщо не му направило впечатление как дъвче тревата, над месец ѝ трябваше, за да се възстанови.
И естествено, се напълни с детелини, и аз се интересувам от нещо, което мори само бяла детелина, и дали сега става да се напръска или да чакам пролетта?

Благодаря ти за градината, това петно е на 2-3 години, на мястото на басейна, следващият сезон и при теб ще е съвсем различно и по-богато. :daaa:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от d_vitanova »

Леле, това и моята косачка го прави!
Какъв е този прегънат нож? Прецакан? Как се поправя?
Аватар
sandan
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Мар 21, '12, 15:37
Местоположение: Сандански

Re: Трева - Райграс?

Мнение от sandan »

РОУЗ написа:Хвърляш и поливаш.

Сега виждам, че изобщо не сме по темата за тревата, но снимката ми е илюстрация как прегънат нож на косачката съсипва райграса. :mrgreen:
Синът ми окоси, но той е съвсем начинаещ косач, аз съм си виновна, че не го проконтролирах, изобщо не му направило впечатление как дъвче тревата, над месец ѝ трябваше, за да се възстанови.
И естествено, се напълни с детелини, и аз се интересувам от нещо, което мори само бяла детелина, и дали сега става да се напръска или да чакам пролетта?

Благодаря ти за градината, това петно е на 2-3 години, на мястото на басейна, следващият сезон и при теб ще е съвсем различно и по-богато. :daaa:
Матон се справя отлично с детелината.
http://www.canary-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.album.bg/sandan/albums/" onclick="window.open(this.href);return false;
РОУЗ

Re: Трева - Райграс?

Мнение от РОУЗ »

А може ли сега да се пръска или по-добре пролетта?
Особено на едната полянка са много детелините и ако ги унищожа сега, няма да успее да се сгъсти тревата до есента, а и мисля да не я торя повече?

Витанова, при нас дворът е на две части- едната е облагородена, другата - не, като косим долу има разни камънаци, които затъпяват ножа, но този път беше направо изкривен и прегънат, бая зор е видял.
Трябва да го занесеш на точилар, ако се е затъпил или изкривил от среща с нещо по-твърдо.
Аз имам вече три ножа, уж за удобство, но ей на, два от тях ми се въргалят в багажника от няколко месеца, още не са стигнали до точилар. :lol:
За спешни случаи става да се наточи и с флекса, но точилар е по-добре.
Deleted User 2919

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Deleted User 2919 »

sandan написа: Матон се справя отлично с детелината.
За богаа защо мразите детелина? Засях райграс малка градинка..сухо, нищо не расте.. мравките и птиците се радват на хапването.. :cry:
РОУЗ

Re: Трева - Райграс?

Мнение от РОУЗ »

Обичам да ходя боса по тревата, с детелини е невъзможно, пълно е с пчели и оси.
Аватар
sandan
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Мар 21, '12, 15:37
Местоположение: Сандански

Re: Трева - Райграс?

Мнение от sandan »

alina написа:
sandan написа: Матон се справя отлично с детелината.
За богаа защо мразите детелина? Засях райграс малка градинка..сухо, нищо не расте.. мравките и птиците се радват на хапването.. :cry:
Ако не ограничаваш детелината, тя ще превземе цялата тревна площ и ще обезмисли труда по засяването на тревна смеска. Аз пръскам един път месечно , с което я държа в прилично количество. Най- активно расте пролет и сега в жегите. При мен се полива постоянно, но сега в жегите тревата забавя своя растеж , от което се възползва детелината.
http://www.canary-bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.album.bg/sandan/albums/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Margaritenia »

РОУЗ написа:
И естествено, се напълни с детелини, и аз се интересувам от нещо, което мори само бяла детелина, и дали сега става да се напръска или да чакам ...
Роуз, малко съм закъсняла, но да споделя и аз опит, пък може на някого да е полезна информацията занапред:)
Аминопиелик, много съм доволна. Мори всичко широколистно по моравата...щом от тученицата ме отърва, детелината е детска игра. Щир и петопръстник също мрат от него.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”