Трева - Райграс?

Публикувай отговор
незабравка

Re: Трева - Райграс?

Мнение от незабравка »

Daniela Pargu написа:Котките/пет бр./не насмогват :o
Търси се друго решение :daaa:
Пробвала ли си с електронните уреди с вибрации-аз имам на три места в разсадника-имат обхват от 800 м.кв.всеки -един смок идваше по едно време да си търси мишлета.Сега нямам ни мишлета,ни смоци. :nod:
Той смока не ми пречеше,де ,-мислех даже да му слагам паничка с прясно мляко като на домашен любимец :D ама можеше да стресне клиентите. :mrgreen:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Daniela Pargu »

Имам и аз уредите- с тях прогоних къртиците и много съжалявам !Имах и огромен смок -и той се пресели!Уредите работят, изпълзяват дребни змийки-една от котките ги лови,но в апартаментите на къртичетата се заселиха тези полевки и копаят около уредите :twisted: От време на време им сменявам местата ,но все тая :snif:
Постоянно слагам отрови, караме се ,че ровя по тревата,нооо...
Сега,като се стопи снега-като разорано е :shock:
Че и около едно любимо корейче ровили гадините-бясна съм!
незабравка

Re: Трева - Райграс?

Мнение от незабравка »

aya_vhill написа:Вече чистя сухото на райграса, има и зеленичко :stiskam: , та се чудя дали да не го наторя- температурите се вдигнаха над 10*С. И ако е време, трябва ли задължително след това да поливам, че пръскачките все още са зазимени :?:
Рано е за торене още,след 15 март.
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Трева - Райграс?

Мнение от janethd »

calico написа:ако е сляпо куче не можеш го унищожи.

но на мен не ми прилича на такова
техните ходове са на една длан под повърхността, не на самата повърхност.
стъпи там с крак, виж пропада ли
ако не пропада, заравни, затъпчи и като се стопли подсей
Калико пропада,а на места където пръста се е дръпнало има огромни канали,ще има яко подсипване на всякъде
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Неделя »

Стана дума за предстоящото косене...Споделете, какви косачки използвате, че ми предстои купуване на такова чудо. Предпочитам електрическите, защото са по-леки. Дворът ми е около 250 квадрата, равен е и идея нямам какво да си купя :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Трева - Райграс?

Мнение от calico »

250 кв. си е много за електрическа ми се струва.
ние имаме и т двата вида, обаче като качество на косенето бензиновата е по-добре. вярно е тежка, но свършва работата за тройно по-малко време
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Неделя »

Ще пробвам с електрическа, то в тия 250 квадрата има засадени цветя, така че е по-малко тревата. Посъветвайте ме на какво да обърна внимание при избора на марка, освен на широчината на косене, гледах по сайтовете има с кош за окосената трева, без кош, с различни височини на косене и разни други дреболии, които всъщност правят работата с машината удобно.
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Трева - Райграс?

Мнение от pgplamen »

Прочети тук.
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=375" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Трева - Райграс?

Мнение от janethd »

Неделя написа:Ще пробвам с електрическа, то в тия 250 квадрата има засадени цветя, така че е по-малко тревата. Посъветвайте ме на какво да обърна внимание при избора на марка, освен на широчината на косене, гледах по сайтовете има с кош за окосената трева, без кош, с различни височини на косене и разни други дреболии, които всъщност правят работата с машината удобно.
Купувай си бензинова и хич не си давай парите за електричска спести си ги не като мен :dovolen:
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Неделя »

Благодаря за препоръките! :tzvetentze: ....Сега пак започва едно дълго проучване... :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”