Нашите градини 2017

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 1338 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

Мише, очевидно въпросът какво означава сухоустойчиво растение е риторичен - нали не си представяш , че не зная :hmmm:
И очевидно проблемът при мен не е водата - дадох за сравнение хаконехлоето и брунерата . Не ми достига водата, не мога да намеря водоноска дори в околните села, но компенсирам с мерак и инат и условията в градината ми са далече от пустинните . Растенията не са нагъсто садени, ако нещо прерасне - постоянно разреждам , за да има въздух . Позачетох се и предполагам, че намерих проблема. Ама то едно ли е ...Добрият подход за градини, от които не си вадим хляба, а са ни хоби , е да останат растенията, които могат да се справят със съществуващите условия. Зная какво да се посъветвам, ама изобщо не се слушам :lol:

Даниелче,
Изображение
за засенчване имам предвид нещо такова - ако не се пребия, докато се катеря по дърветата да връзвам мрежите :D
Ще обточа големи триъгълни парчета мрежа с едни много здрави ленти /сигурно има и по-търговско име, ама не го зная - в строителните магазини, при въжетата съм виждала/ , в ъглите - дупки с метален обков, и за връзване - синът ми си беше поръчал от UK авиационно въже - супер здраво, 20 лв , доста метри беше , ама съм забравила колко точно. Ако те интересува - пиши, с Габко транспортът ще е 3-4 лв.
Ще го надминем Кристо с неговите щуротии :lol:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5619
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1696 пъти
Получил благодарност: 1912 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Тутти »

Изображение
Не съм качвала снимки от градината скоро, и мисля да си поправя пропуска. И пак да си повторя, че Джулия Чайлд е наистина абсолютна загадка, не спира и за ден. Само Хайд Хол и Принца на Монако са ми като нея, няма почивка.Така е Космос, бялата ниска роза. Снимката е малко тъмна, при залез, но се вижда как е в този момент състоянието на розите.
Изображение
Тревист хибискус. Много лесно за гледане многогодишно, късна есен чезне и напролет отново изниква все по-голямо.
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 1338 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

И Хайди хол, и Принца на Монако изглеждат невероятни. Слава богу, че ги няма при холандеца :lol:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5619
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1696 пъти
Получил благодарност: 1912 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Тутти »

Хайд хол си го има, от там съм го поръчвала. Може би има друго съкратено име като всички Остинки, но е от там. Например AUSbosky, той е, проверих. Не случайно calico го хвали, но си иска три метра простор.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1028 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от МГХ »

Как качвате снимки ? Изображение
Е, успях с една . Втори опит неуспешен. Намалявам , увеличавам ,все тая. Изображение
Който иска ,може да погледне тук
" onclick="window.open(this.href);return false;
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от viktoriaivanova »

След 10-дневно пътешествие, градината ми е съсухрена от жегите, но и такава си я обичам.

Изображение
Изображение
Изображение
Комшийското котараче Дени си ме ухажва редовно, обича цветя и сянка.
Изображение
Албицията - петгодишна е. Догодина трябва да цъфне.
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1103 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от greeneyed »

Тутти, впечатлена съм от този хибискус-по-точно как си го научила да расте на топка, вместо да гони небето? :angel2:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5619
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1696 пъти
Получил благодарност: 1912 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Тутти »

Това не е ружа, това е тревист хибискус. Наричат го блатен, защото обича много поливане, или хибискус мошатус.
Имам и червен, розов, бял и бял с розов център. Всички са топки, има го в някои разсадници. Безгрижно цвете. От нищо не боледува.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от venetka70 »

След месец отсъствие заварих градината като джунгла.
Мислех си, че от горещото време ще са поизсъхнали някои растения, а то само тревата е зле. Всичко друго беше на плюс- много тревуляк, много листалак, много гъсеници.
Абе, дал господ от всичко.
Снимки една по една не ми стига времето да качвам, та затова направих папка в един сайт с последните снимки.
Не знам дали ще можете да ги видите от там :hmmm: :hmmm:
Ето линк:
http://s1347.photobucket.com/user/Karai ... UST%202017" onclick="window.open(this.href);return false;
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1028 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от МГХ »

Много ти е свежа градината и изобщо не личи ,че те е нямало. Явно някой добре се е грижил за нея :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”