Трева - Райграс?

Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Margaritenia »

Люб, според мен особености на терена. Например, аз нямам проблеми с поливането, тъй като съм с голяма денивелация на южен склон и преовлажняване за мен е терра инкогнита. Колкото и да поливам, след час вече е сух горния слой. Амониевата я слагам през юли и август, за да си запази цвета тревата. През останалото време е супер свежа и зелена. При мен схемата е пролет и есен торене с НПК, лятото - с амониева. Не знам дали е оптималното, но засега дава добри резултати. Дано и занапред да е така.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Трева - Райграс?

Мнение от pgplamen »

От утре започвам физическа борба с глухарчетата. Приемам съвети и предложения. Пръсках със препарат но няма много голяма промяна.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Трева - Райграс?

Мнение от calico »

има някакви нови белгийски торове, с 3 и 6-месечно действие. Съдържат и бактерии против мъх, а също и бактерии за компостиране на сухите стръкчета. Верно са по-скъпи, и разхода им е по-голям, но ако се пресметне през редовно торене с амониева селитра, може и да не е по-скъпо.
Понеже са бавно разградими, като Ярамилата, не горят тревата дори и да не се полее след торене. Марката е VIANO, аз взех такъв,
Изображение

в случай че някой прояви интерес, от тук
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от tili »

Благодаря,calico, поръчах си и аз. Точно срещу мъхове ми трябва!
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Трева - Райграс?

Мнение от bpetrova »

Изображение
Това е моята трева...голям зор беше да я докарам това, което е. На 2 години е, колко тученица съм измъкнала прегъната на две, не е истина. Сега е малко по-светлозелена, но хвърлих амониева селитра и ще потъмнее. Лятото е доста по-тъмнозелена.
Нещата са малко по-усложнени, защото половината от тревната площ е под сянката на навес...И съм хвърляла тревна смвска не за 30, ами за 300кв.м.
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Трева - Райграс?

Мнение от janethd »

А някой пръскал ли е тревата си с желязо,моля да споделите опит
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от elmaz »

На тора на Калико пише, че има железен сулфат или зелен камък
и това помага срещу мъхове.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
РОУЗ

Re: Трева - Райграс?

Мнение от РОУЗ »

Пръскала съм мъха по тревата със зелен камък преди години и мястото почернява.
И аз имам полевка, изкопала си е дупки в края на ливадата, сега се чудя как да я прогоня, без да разоре цялата поляна. :hmmm:
Четох, че раждат по няколко пъти годишно и ми се изправи косата при мисълта какво може да причинят още мишоци в градината.
Някой пребори ли ги и как?

Вчера се дебнахме :twisted:
Изображение

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Margaritenia »

И при мен е пълно....и са заселили лехите с растителност, по ливадата не ги виждам. Кошмарно е! Професионалисти казаха, че най-ефективно се действало за полевки на есен, когато нямало какво да ядат по полето.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
РОУЗ

Re: Трева - Райграс?

Мнение от РОУЗ »

Тук чета за разните полевки, ако сега имам 1-2, което не е много сигурно, може и да са повече, до есента няма да мога да ги преброя.
Пробвах с маркуча да пълня дупките, ама се уплаших да не побегне през ливадата и да я разоре и спрях. :mrgreen:

http://agronomstvo-d.blogspot.bg/p/blog-page_49.html" onclick="window.open(this.href);return false;

А и ме е страх да не влезнат в къщата, дупките са на 4-5 метра от входната врата, съвсем под носовете ни.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”