Нашите градини 2016

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Нашите градини 2016

Мнение от РОУЗ »

Мия, засега не, но при мен всичко е предпоследно. :angelche:
Още не съм си избистрила къде точно искам да е водата и каква - поток, фонтан, езерце...
Винаги съм искала ако е поток, да изпълнява и функцията на вада, да лови пролетта водите, които се стичат от планината през двора, тогава обаче ще е на друго място, засега е само идея, и мат`рял нямам достатъчно, време и муза също. ;)

Мими, лято е, но на северен планински склон. :mrgreen:
bell

Re: Нашите градини 2016

Мнение от bell »

Прекрасни градини през всичките периоди :liubov2:
Роуз, бобеца е много конкурентен по красота на розите! Гледам, че и цъфнал - кичест гюл ли е или простоцветен? :hihihi:
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Нашите градини 2016

Мнение от tanini77 »

Изображение Изображение
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от Margaritenia »

Привет на всички:)
Понеже са почивни дни и не бива да се стои без работа, да ви покажа каква я свършихме :ieeee:

Преди:
Изображение

Изображение

Сега:
Изображение

Изображение

Изображение

Да не ставам досадна, спирам! Хубава вечер на всички:)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от Тутти »

Добре сте я свършили и хич не казвай,че досаждаш.Ти нали този чуден бял дувар ще го уважиш,като му насадиш на метър отстояние рози,иглолистни,храсти и то така,че да не се скрият лампите.Това,разбира се на някакви групи,не навсякъде.Много работни хора сте,направо сте за градинарски медал. :tzeluvka:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от Margaritenia »

Тутти, мила :gush: ММ каза, че на всичко е съгласен, само трева по-малко да има за косене:)))))))))))))))

Иначе съм много притеснена след като се запознах със закона за собствеността, ми то на по-малко разстояние от 3 м от оградата не си е работа да садиш, щото като ти дойдат кисели съседи (да пази Господ всекиго от такива) и като те осъдят да си орежеш красивите пораснали дървета и то сърцето да му се скъса на човек от мъка...А за групите си напълно права, искам много, но 3те метра обезсмислят цялата концепция...как да ги държа тези растения до 1,5м високи, за да имам право да ги садя на метър от оградата...
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1693
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от darina1960 »

Колкото пъти влезя в тази тема, Марги, толкова пъти се чудя на размера на тази ограда - тип "китайска стена". Тя край нЕма. Сигурно ще побере стотина катерача. :lol:
Какво те интересуват съседите кисели. Ти си сложи рози каквито ти харесват, а на тях като им боде да си ги подстригват от външната страна.
Каква е денивелацията на това място? Понеже и аз имам" на баир лозе" та питам...Голям зор е за този, който коси тревата. А беседката ви е ... страхотна. Да сте живи и здрави да си я ползвате. :daaa:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от lenuza73 »

:D Добра работа Марги ... и ти имаш доста голяма градина ,а и как бързо действате всякаш вчера започна всичко :shock:

Относно 3 метра :lol: стана ми смешно сега..имам съседи които имат оранжерия буквално до разделящата ни ограда ,за което до сега и дума не сме казали,обаче ММ реши да я смени с нова и след като приключи аз най демонстративно си сложих една брезичка на няма и метър от оградата,при което иде бясната комшийка и ми вдига луд скандал,че щяла да ми изкорени брезата и да ми я завряла .... няма кажа къде :lol: ...след като се пени 10 мин склони да си остане там,но ако заменя брезата с кайсия...викам си брей каква хитруша... :lol: :lol: оспамих темата и се извинявам ....та дойде реди и аз да и кажа,когато тя си измести оранжерията,ще си изместя и аз брезата...та така,сега се разминаваме като градски тролеи
Та да се върна на темата...по добре навътре с 3 метра да слагаш всичко което ще расте с часове ,отколкото да ти дойде някоя луда на главата и да те кара да изкореняваш :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от Тутти »

Слушай ме,в това място живеят само добри хора.Шанса да ти се паднат гадни съседи е <0.Мечтай и не бързай,после група по група на всяко отиване и готово.Няколко групи само,не целия дувар.Може и за пет години,но ще стане.И метър и половина е достатъчно,само дърветата са на три,хем ще направят плавна навлизане в терена,да не е само по конец.И да си прегърна утре съседите,които дебнат нещо да не ми хрумне да кастря или отрежа,сърдят се,ако клъцна някое храстче или дърво,че като си лежат на дивана,искат да си гледат зеленкото непокътнато.Е това е да си знаеш интереса.Оспамих и аз,ама се вдъхнових.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от Margaritenia »

Ей, момичета, много ме развеселихте:)) Дари, оградата наистина е тип китайска стена, има няма 200м е дълга. Денивелацията е 8% според специалистите. А съседи засега нямам от никъде, но точно по тази дългата страна може и да се появят...
Ще ги мисля растенията внимателно, че имам бреза и аз на 1,2м от оградата, която е рискова. А понякога хората просто искат да е гадно на другия, не че толкова им пречи дадено дърво или храст.
И за да не спамя прекалено, един мой сукулентски експеримент, който не съм ви показвала и не е готов все още:
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”