Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Мнение от Миша »

Малко им е била водата,аз имам едни наистина облещени на слънце,засадени са върху стара баластра на припек ,има повече камъни,отколкото земя,но ги поливам сутрин и вечер и не спират да цъфтят.А толкова пъти купувам семена и розово все не ми се пада :ufff:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Мнение от tzarina »

Мише, аз въобще не им събирам семената. Те са насадени в една срязана бъчва и сами си се препосяват.
Миналата година си купих от ,,сортовите,, 1 пакетче на което пишеше ,,Трицветна поветица,, и то взе, че наистина излезе трицветна. От миналата година си пуснаха семената и тази си самопоникнаха. И така съм си ги оставила да си пускат семето.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Мнение от secret_rose »

Днес и аз си насях, семената бяха "конвулвулус триколор - смес". Досега не знаех, че е различно от ипомеята, нали си приличат на снимката на пакета...
Изглежда са чудесни каскадни цветя, само дето цветчетата са еднодневки...
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Мнение от acid »

Привет и в тази тема от мен :ieeee: От една седмица се радвам на непознатото цвете и благодарение на форумна помощ разбрах името "конвулвулус триколор"
Най-доволна съм,че има и син цвят,тъй като нямам в градината си сини цветя :ieeee:

Сега имам много важен въпрос,как да събера семена за другата година,въобще възможно ли е?Те нали са еднодневки и аз дърпам затворената фуния и ги слагам на лист,но въобще не знам какво всъщност правя :lol: Сега ли е периода,по-късно ли?Въобще ще стане ли работата?
Защото аз не съм ги взимала семената от Бг,пратиха ми пакетчето от Гърция и беше на някаква гръцка фирма...та кой знае дали ще ги намеря пак :x
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Мнение от Виола »

След прецъфтяване трябва да се оформят семенни кутийки, които наедряват и след узряването покафеняват и се разпукват. Събери семената, преди да са се разпукали кутийките, за да не се разпръснат.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Мнение от kali »

И аз се радвах това лято на това:
Изображение
пери
Виенско кафе
Мнения: 355
Регистриран на: Ное 28, '09, 20:30
Дал благодарност: 759 пъти
Получил благодарност: 142 пъти

Re: Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Мнение от пери »

Изображение

На доста места търсих името на тази ипомея, но така и не го открих. Даже и на снимка не попаднах. Ако някой може да помогне.... :stiskam:
Не, че е належащо, само ми е любопитно.
Безкрайно съм благодарна на Polin, че ме заима с тази рошава красавица :tzeluvka:
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 797 пъти

Re: Конволвулус (Convolvulus) Поветица

Мнение от Polin »

Много е красива, Танче :liubov: и харна китка :D Хубавото при нея е, че се самозасява и не береш грижи
да я засяваш, само скубеш излишъка ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”