Подрязване на различни видове храсти

незабравка

Re: Подрязване на различни видове храсти

Мнение от незабравка »

alina написа:Имам туи, височина горе-долу 1 м , те са продължение на оградата , и ще станат също, като ограда. Не знам, да ги пипам ли за да се разширят.. :hmmm: Леко да ги подкастря? Незабравка, а как да трепя тези въшки? Един сръбрист кипарис умря от тях, с какво ли не го пръсках..Явно уморих не тях, а кипариса.. :snif:
Aлинка,сигурна ли си ,че по кипариса е била хвойновата въшка,щото по аризонските кипариси си има по клончетата бели точици,които са си характерни за тях,не са въшки.Аз по други иглолистни освен по хвойните съм виждала тези въшки-точици само по туите.Тука в разсадника нямам от тази въшка,може би понеже пръскаме редовно със системни и контактни инсектициди,редуваме ги-Моспилани,Конфидори Енерджи,Фюрита,и тн.,а на времето в моята градина у дома имах един Скайрокет -от високите колоновидни хвойни-беше силно нападнат,но докато разбера какво-що е и той изсъхна-не сварих да го пръскам.Та не знам при нападение с какво е най-удачно да се пръска-най-добре задай въпроса в темата за вредителите по растенията.И да не е само спам да кажа,че туите можеш да ги режеш сега за да растат на широчина,но отнемай не повече от 15-20 см от височината им,напръскай с Топсин и натори след подрязването.
garden
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 16, '13, 18:01

Re: Подрязване на различни видове храсти

Мнение от garden »

Благодаря ти незабравка.И аз си мислех ,че храстите са изтървани,защото преди 3 години мъжът ми подряза другите храсти и си останаха оголени.Сега ми твърдят,че щели да си пуснат отново клони.Да ама не.
Еми,така ще си гледам.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”