Върба (Salix)

Публикувай отговор
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от mds777 »

Много ми харесват и неоформени чрез рязане. И двата варианта имат своето очарование!
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от pepelqshka71 »

С нова прическа :ieeee:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от shoshy »

Много са ви красиви върбичките :potekoha: .
Моята е от миналата година и е храст, не на присадка. От известно време всички нови, бели листенца покафевяха, сякаш изгоряха и опадаха. Сега клончетата са плешиви, освен в самия край :snif: .
От какво може да е ?
Ще взема да я подстрижа. Така на нищо не прилича.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от Margaritenia »

Да ви покажа моята къдрава върбичка. Втора година е при мен и много порастна откакто редовно я поливам :D
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от Гео, граф »

А, разгеле! Заради тази манджурска върба (Salix matsudana) направих темата. Мнооого ми харесва, даже всъщност май е единствената върба за градина, която истински харесвам, а твоята е красавица, Марги :nod: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Eй такава , страхотно къдрава върба, Salix matsudana с изчанчени на всички страни кривулици на клонките има на нашата улица по пътя ми за Еконт. Нямам място за дърво и сериозно ме гложди мисълта, заради огромната сянка, да премахна Госпожица Пауловния Томентоза... :snif:
Но много ми се иска да отрежа клонче и да го пратя на "който го иска". :mrgreen: :daaa:
Радвам се, че надникнах да видя какво е писала Графинята, за да ви узная кои сте любители на върбата.
Значи, ще нарежа няколко клончета и ще ги сложа във вода да се вкореняват. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от Гео, граф »

Мария Николова написа:... Значи, ще нарежа няколко клончета и ще ги сложа във вода да се вкореняват. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Мерко, за мен недей, най-малкото защото няма къде да я сложа :snif: ! Лани взех счупено от вятъра клонче от такава върба и вкорених в четири саксийки. Едва успях да ги раздам, почти насила ги тиках в ръцете на хората, които не съм сигурна, че ги искаха :swink: :ssmiah: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от Мария Николова »

Гео, граф написа:
Мария Николова написа:... Значи, ще нарежа няколко клончета и ще ги сложа във вода да се вкореняват. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Мерко, за мен недей, най-малкото защото няма къде да я сложа :snif: ! Лани взех счупено от вятъра клонче от такава върба и вкорених в четири саксийки. Едва успях да ги раздам, почти насила ги тиках в ръцете на хората, които не съм сигурна, че ги искаха :swink: :ssmiah: ...
В такъв случай, Графиньо, няма да влизам в грях да крада. :angel2:
(За мен кражбата на цвете си е толкова кражба, колкото и кражбата на гащи от простора. :spuke: )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от mimivd »

Пепеляшке,чудясна прическа си спретнала на твоята върба!И аз често влизам в ролята на фризьор,но повече ми харесва разчорлена.


Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Върба (Salix)

Мнение от pepelqshka71 »

mimivd и на мен ми харесва разчорлена. Твоята е прекрасна. Само, че съм я посадила на неправилното място и се налага често да минава под ножицата. Сега пак е за фризъор ( фризирам я по често от себе си :angelche: )
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”