Отглеждане на чемшир

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от calico »

garden написа:И моите чемшири са с гъсеници, но имам само актара и моспилан.Ще има ли ефект ако пръскам с някой от тези препарати?
не. трябва си Нуреле, БИ-58 или нещо толкова силно
Моспилана е за въшки, само ще ги окъпе
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
garden
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 16, '13, 18:01

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от garden »

Ясно.Само преди няколко дни чемширите ми бяха добре.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от calico »

garden написа:Ясно.Само преди няколко дни чемширите ми бяха добре.

спешно купувай и пръскай, ако имаш у дома някой флакон за хлебарки и пр. ги опръскай, и с Биокил вероятно ще стане, морила съм гъсеници с него, обаче е малко скъп
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
garden
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 16, '13, 18:01

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от garden »

Сега. Намерих си в моя склад:децис,би58 и акарзин. С кое да започвам и какви са пропорциите?Топсин и скор имам също. По храстите и палмите ми има полепнали въшки . Този разтвор ако остане може ли да се ползва и за тях?
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от tsvetina »

Изображение Ето така изглеждат моите чимширчета леко фризирани. Това е от южната страна и се получи след тридневните -20гр през зимата. Според мен направо студът и слънцето са ги опърлили.Личи докъде е бил снегът. Въпросът ми е трябва ли да изрежа всичко, което е сухо, или то само ще се облече след време? Грозна гледка.....чак ми е жал да ги гледам...толкова хубави бяха.
Deleted User 5091

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Deleted User 5091 »

tsvetina написа:Изображение Ето така изглеждат моите чимширчета леко фризирани. Това е от южната страна и се получи след тридневните -20гр през зимата. Според мен направо студът и слънцето са ги опърлили.Личи докъде е бил снегът. Въпросът ми е трябва ли да изрежа всичко, което е сухо, или то само ще се облече след време? Грозна гледка.....чак ми е жал да ги гледам...толкова хубави бяха.
Изрежи ги, първо намокри и да няма слънце.
Според мен това е резултат от ранното рязане. Ще снимам и ще ти покажа чемширите ми, издържали -25 градуса повече от 3 дни, зарити в дълбок сняг, на 750 н.вис.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от tsvetina »

Мия, той си изглеждаше по същия начин и преди това - затова реших да изрежа само сухото, но се оказа, че е доста надолу и затова се отказах да го изчистя напълно. Сухото е от зимата, не от сега.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от ivanina »

Цветинка, може това покафеняване на клонките по чемшира ти да е от студа, :hmmm: ...но може и да не е!
И при мен се яви тази гледка и едно такова паяженясване наблюдавам върху двата си чемшира - което пък ми навява други мисли...а по- точно, за някакви вредители. :hmmmmmm:
Предната неделя напръсках с нуреле всичките си рози и всичко друго що имам в градината си- против гадните хоботници ( хванах ги в крачка- тъкмо се канеха да гризат някоя друга розичка...но бърже ги катурнах :mrgreen: )
....така че, лесно е да ги орежеш, но с пръскането ще решиш проблема си ако действително по тях има - невидими за окото ни гадинки! :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от darusha5k »

Моите храсти чемшир са полу изядени от тази гадост. Пръсках с Би58, но все още има живи гъсеници :svekurva: сигурно ще ги загубя :svekurva:
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от radoctina69 »

Пръскайте с децис .направо ги къпете при нас само това помага :nod:
Успех :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”