декоративни храсти

Публикувай отговор
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: декоративни храсти

Мнение от pipike »

mj77 много е нежна и красива.
Може ли някой да обясни каква е разликата между
Prunus glandulosa Prunus triloba :hmmm:
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

hitolq написа:Ами точно ефекта уау търся :dovolen: Венетка,и аз харесвам спиреите и тези Princess съм поръчала,но те не стават ли малки храсти?
Абе не искам да е нещо много фръцкаво...знам ли,ще чакам и други предложения,от изброените храсти кои най-ще си подхождат.
Най-важното е ,че поръчки съм направила навсякъде,сега ще си бия главата
Уау ефекта не се постига с нагъчкване на растения,трябва да има достатъчно разстояние между тях за да оформят хубави корони,да се проветряват и да цъфтят максимално богато.Хубавата ,гъста корона на храста се постига с правилна резитба през годините.Сега са малки и ще изглеждат постно,но ако са нагъсто след време ще се зашумят и ще е бутат едно друго.Непроветреноста води до склонност към маносване във втората половина на лятото и други неприятности.Насладата от буйната зеленина ще се вгорчи от непрекъснато връзване и пристягане и премахване на отделни клони,за да не ви фане клаустрофобията ,като ги гледате. :D Това от многогодишен личен опит го казвам.Няма нищо по-досадно от местене на вече установени и поотраснали храсти-преживяват стрес при местене, а както и да ги копаш все ще се наложи да срежеш някой корен,а всяка рана е потенциален вход за вредни бактерии и гъби ,обитаващи почвата .Така,че пазете си етикетите на сортовете и вземайте под внимание размерите на храстите в зряла възраст.На будлеята Royal Red например ще и трябват поне 150 см свободно място широчина,за да расте нормално.Да не говорим за черния бъз,този жизнен великан.
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Тази година индигоферката надмина себе си.Вече отцъфтява,но е заредила нови пъпки!!


Изображение


Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 232 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от zeleno »

прекрасна :!: :!: :!:
на екрана на моя комп цвета е лилавеещ
да няма различни сортове :?:
пп това задължително трябва да се купи :idea1: , въздъх
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

zeleno написа:прекрасна :!: :!: :!:
на екрана на моя комп цвета е лилавеещ
да няма различни сортове :?:
пп това задължително трябва да се купи :idea1: , въздъх
Не,наситено-розова е ,но ши---я фотоапарат ми прави някакви ишмари,разбутах му настройките и сега розовото лилавее,пък синьото розовее,луда работа. 8-)
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Тази година взех,че най-сетне наторих леспедецата и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с лейцестерията ,която засадих на мястото на цезелпинията,която мислех за измръзнала.пък тя взе,че покара от корена си. :lol: Изображение


Изображение


Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Тутти »

незабравка написа:Тази година взех,че най-сетне наторих ЛЕСПЕДЕЦАТА и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с ЛЕЙЦЕСТЕРИЯТА ,която засадих на мястото на ЦЕЗЕЛПИНИЯТА...
Това ще го назубря и ще провися на няколко приятели ченетата като го изрека с компетентен тон.
Преди това обаче трябва да попрочета в Гугълчо какво е това сложно понятие. :hihihi:
Като ги гледам са изключително красиви храсти, Незабравче. :tzeluvka:
bell

Re: декоративни храсти

Мнение от bell »

Тутти написа:
незабравка написа:Тази година взех,че най-сетне наторих ЛЕСПЕДЕЦАТА и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с ЛЕЙЦЕСТЕРИЯТА ,която засадих на мястото на ЦЕЗЕЛПИНИЯТА...
Това ще го назубря и ще провися на няколко приятели ченетата като го изрека с компетентен тон.
Тути, ще се изпитваме на другата среща за - Добър ден :lol:
:lol: това дори не мога да го произнеса. Ей, такава скоропоговорка не бях чувала :liubov2:

Незабравче, разби ни с имена и с красиви храсти, които виждам за първи път! :liubov:
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Ама засадила съм ги едно до друго баш със засукани имена всичките, да.Впрочем доста пъти съм се смяла заедно с хора които идват да търсят нещо в разсадника и дигиталисът се е оказвал ''гениталис'',кариоптерисът-''птеродактилис'' и т,н.На мене езиците ми вървят и много помня засукани названия,обаче съм зле с навигацията,не помня от къде минавам и сега малката щерка я е страх да не се загубя в София,като и отивам на гости. :lol:
bell

Re: декоративни храсти

Мнение от bell »

Прекрасна композиция са :liubov2: Незабравче, а този розов красавец дали ще зимува успешно в северна България на -20 и глинеста почва?
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”