декоративни храсти

Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: декоративни храсти

Мнение от Виола »

Сиринга вулгарис е обикновения пролетен люляк. До будлеята можеш да засадиш Гирляндите на амур, но трябва да предвидиш достатъчно място между тях, тъй като Гирляндите си стават доста големи храсти; разгледай снимки в Гугъл и ще ти стане ясно. Виж също на Калико снимките на Гирляндите.
Аватар
Стаси
Кафевар/ка/
Мнения: 803
Регистриран на: Май 18, '14, 18:45
Местоположение: София, Редута
Дал благодарност: 5 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Стаси »

viktoriaivanova написа:Този декоративен храст цъфти сега, преди разлистването, в моя двор. Расте бързо, висок е, но аз го оформят ежегодно.
Ухае силно и приятно, събира пчели. Красив е. Донесен ми като подарък от Канада. Листата са зелени, красиви и те, наесен опадват.
Някой знае ли какъв е?
Бих искала да разбера.
Изображение
Виктория, много е ранобудно твоето храстче. Ето в тази тема пробвай да попиташ за името и дано някой знае: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... start=5460" onclick="window.open(this.href);return false;
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

Разбрахме се,Виола :dovolen:
Горе-долу вече ми се избистри,чакам сега храстите :dovolen:
Благодаря!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от zeleno »

viktoriaivanova написа:Този декоративен храст цъфти сега, преди разлистването, в моя двор. Расте бързо, висок е, но аз го оформят ежегодно.
Ухае силно и приятно, събира пчели. Красив е. Донесен ми като подарък от Канада. Листата са зелени, красиви и те, наесен опадват.
Някой знае ли какъв е?
Бих искала да разбера.
Изображение
https://www.google.bg/search?q=abelioph ... =907#spf=1" onclick="window.open(this.href);return false;
виж дали е това , че от снимката не си личи много
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от mj77 »

Скимия

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: декоративни храсти

Мнение от pipike »

mj77 много е нежна и красива.
Може ли някой да обясни каква е разликата между
Prunus glandulosa Prunus triloba :hmmm:
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

hitolq написа:Ами точно ефекта уау търся :dovolen: Венетка,и аз харесвам спиреите и тези Princess съм поръчала,но те не стават ли малки храсти?
Абе не искам да е нещо много фръцкаво...знам ли,ще чакам и други предложения,от изброените храсти кои най-ще си подхождат.
Най-важното е ,че поръчки съм направила навсякъде,сега ще си бия главата
Уау ефекта не се постига с нагъчкване на растения,трябва да има достатъчно разстояние между тях за да оформят хубави корони,да се проветряват и да цъфтят максимално богато.Хубавата ,гъста корона на храста се постига с правилна резитба през годините.Сега са малки и ще изглеждат постно,но ако са нагъсто след време ще се зашумят и ще е бутат едно друго.Непроветреноста води до склонност към маносване във втората половина на лятото и други неприятности.Насладата от буйната зеленина ще се вгорчи от непрекъснато връзване и пристягане и премахване на отделни клони,за да не ви фане клаустрофобията ,като ги гледате. :D Това от многогодишен личен опит го казвам.Няма нищо по-досадно от местене на вече установени и поотраснали храсти-преживяват стрес при местене, а както и да ги копаш все ще се наложи да срежеш някой корен,а всяка рана е потенциален вход за вредни бактерии и гъби ,обитаващи почвата .Така,че пазете си етикетите на сортовете и вземайте под внимание размерите на храстите в зряла възраст.На будлеята Royal Red например ще и трябват поне 150 см свободно място широчина,за да расте нормално.Да не говорим за черния бъз,този жизнен великан.
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Тази година индигоферката надмина себе си.Вече отцъфтява,но е заредила нови пъпки!!


Изображение


Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от zeleno »

прекрасна :!: :!: :!:
на екрана на моя комп цвета е лилавеещ
да няма различни сортове :?:
пп това задължително трябва да се купи :idea1: , въздъх
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

zeleno написа:прекрасна :!: :!: :!:
на екрана на моя комп цвета е лилавеещ
да няма различни сортове :?:
пп това задължително трябва да се купи :idea1: , въздъх
Не,наситено-розова е ,но ши---я фотоапарат ми прави някакви ишмари,разбутах му настройките и сега розовото лилавее,пък синьото розовее,луда работа. 8-)
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”