декоративни храсти

Публикувай отговор
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

мечтица написа:Намериххх... :ieeee:
индигофера,това ли е названието му?
На мене ми е останал само един брой в наличност,обаче мисля,че по принцип го има в офертата на Пландорекс.
Тази на снимката ми е Indigofera heteranta gerardiana.Тя става висока около 120-150 см ,с по-дребни цветове е .но цъфти непрекъснато от май до ноември.
А в разсадника имам засадена Indigofera kirilowii,която е с по-едри цветове и височина от 60 до 90 см.Цъфти през май,юни,юли.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: декоративни храсти

Мнение от boggy »

Може ли аз да я взема? Indigofera heteranta gerardiana
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Качвала съм снимки на листопадния цеанотус ,ама пак качвам,понеже той ме кефи и много ме сюрпризира- :DЧудя се кога да го режа и дали въобще да го режа-тази пролет,докато се натуткам и той почна да цъфти и не се спря до замръз чак.Ето снимки от средата на ноември с пъпки,цвят и семенни кутийки едновременно. :P Ще го цапардосам рано напролет,да се разклони,че стана голям дългуч.

Изображение

Изображение


Изображение
Последно промяна от незабравка на Дек 28, '16, 21:56, променено общо 1 път.
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

boggy написа:Може ли аз да я взема? Indigofera heteranta gerardiana
Тази,която ми е останала е kirilowii.
След празниците ще пусна холандската поръчка,в тяхната оферта има хетеранта герардина в сксийка девятка. :daaa:
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

Момичета,здравейте!Много сте ми помагали тук и за това пак ще се допитам до вас.Искам да засадя храсти до една телена мрежа,с цел повече заленина,красота и прикриване от съседите.Ще разполагам със следните храсти:
Дойция грацилис
Физокарпус Диабло
Физокарпус darts gold
Буделия Roql red
Вейгелa Nana
Вейгела Red princess
Спирея grefshiem
Sambiskus Nigra
Филаделфус някакъв
Ще имам и роза Гирляндите(в началото си мислех нея да сложа там)
А,и Лоницера от plandorex
Моля ви ,погледнете го през вашите очи,кои храсти да сложа там.Мястот е слънчево.
Изображение
Става въпрос за втората мрежа от ремаркето до колибата :dovolen:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от venetka70 »

Ами, те всичките са хубави храсти, ама зависи ти какъв ефект очакваш.
По-добре се спри най-много на два вида и засади повечко бройки, та да има уауу ефект. Иначе всяко от изброените растения е добро, но като структура са различни.
Харесвам много спиреите, защото са безпроблемни във всяко едно отношение. Имам по 7-8 бройки от Spirea Little princess и от Spirea Golden princess. Засадени бяха в невероятно блато, като стъпиш и потъваш до кокалчетата в калта. Ами, оцеляха си и са невероятни кипри. При минус 17-18 градуса тази зима на нито една няма нищо измръзнало, а клончетата са невероятно тънки. Вчера специално една по една ги разглеждах, защото са започнали да се разлистват вече.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

Ами точно ефекта уау търся :dovolen: Венетка,и аз харесвам спиреите и тези Princess съм поръчала,но те не стават ли малки храсти?
Абе не искам да е нещо много фръцкаво...знам ли,ще чакам и други предложения,от изброените храсти кои най-ще си подхождат.
Най-важното е ,че поръчки съм направила навсякъде,сега ще си бия главата
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от venetka70 »

И двете посочени спиреи сега ще са трето лято при нас. Малки храстчета са. Като кълбенца растат. За сега с диаметър около 50-60 см са, като аз изрязвам само цветовете след прецъфтяване. Не мисля, че ще скрият оградата. Може и да стане, но след много години. Виж от другите видове какви размери дават да достигнат.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

Благодаря ,Венетка.Ще чета още ,ще гледам снимки и така.Ще ми се от тези поръчаните няколко да вместа,ей така съвсем обикновенно да стане,просто да има зеленинка някаква :dovolen:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: декоративни храсти

Мнение от Виола »

Всичките ти храсти обичат слънце. Спиреите са по-ниски, вейгелите също могат да се поддържат по-ниски с рязане; физокарпус Диабло е висок, Дартс голд е по-нисък, дават го около метър и половина. Иначе като контраст са добре. Филаделфуса става висок храст, но има и нови по-ниски селекции. Зависи твоят какъв е. Ами трябва преди да ги засадиш да си ги провериш по височини през нета, за да не ти се налага после да местиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”