Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Публикувай отговор
незабравка

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от незабравка »

Теодора М написа:Изображение
Ами тези кафяви точки-поради честите валежи нещо гъбично е вероятно,напръскай със широкоспектърен фунгицид-Топсин,Бай Фидан,Куадрис.Не знам дали е удачно по това време на годината да се включи и медосъдържащ препарат. :hmmm:
Аватар
Теодора М
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 31, '16, 15:23
Местоположение: Добрич

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Теодора М »

Дано се съвземе.15гр на 10л?-топсин
лалесъм

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от лалесъм »

незабравка написа:
лалесъм написа:За първи път от близо 10 години глицинията ми изкарва листа заедно с цъфтежа и не е обичайната приказна гледка :snif: Или е от сбърканата пролет, или от бомбастичното й семеотдаване :hmmm:

Изображение
Лаленце,така ли ми се струва или страда от хлороза на листата? :hmmm:
Не, Незабравче, това са новите листенца - винаги са нежно зелени при появяване и после потъмняват :nod: Почвата ми е толкова кисела, че ако нещо пожълтява значи, че си отива, а не че е хлорозно ;)
Някой беше попитал проблем ли е при глицинията множеството семенаци. Тази година за първи път от близо десетина години моята вистерия изхвърли много семена и сега като плевя постоянно намирам покълнали семеначета. Ами, лесно се разпознават, лесно се вадят, на мен не са ми проблем ама и не съм от най-перфектните градинари дето не търпят плевелче да няма :nod:
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от dany »

Моите 2 бр. глицинии са със светлозелени листа и не се повлияват от пръскане и поливане с Тензо-желязо. Имат растеж, но е слаб и не цъфтят. Торени са с комбиниран тор -Яра мила и са в близост до иглолистни, които пък торя с тор за иглолистни. Така вече 2 години. Явно не е само липса на желязо?! С какво друго да пръскам и/или поливам?
незабравка

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от незабравка »

Теодора М написа:Дано се съвземе.15гр на 10л?-топсин
10 гр,на 10 л-листно пръскане,15 гр ,слагам,когато правя почвено третиране :nod:
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от денси »

Чудесна :tzvetoman:
Larra
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Окт 5, '16, 13:44

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Larra »

Здравейте, от скоро живея в къща с двор и в двора има много голяма глициния, но е оставена да расте на където тя си пожелае....та питането ми е ако я отрежем до долу и оставим новите издънки да образуват стебло ,това дали ще е добре са растението? А ако има друг начин да я изправим би ми бил полезен. Благодаря предварително
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2186 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Мария Николова »

Мария Николова написа: Вто Апр 16, 2013 2:06 pm
Да, сега цъфти. :mrgreen: На 5 април по-горе е първото цъфнало салкъмче, вижте го. :D Тази глициния е "клан-клан недоклан". :lol: Беше станала толкова голяма, когато реших едно лято преди 5-6 г. да извадя от това място и да я засадя в дъното, пред стената от камък и тухли нагоре. Поливах, поливах, но се гътна от жегите. И след 2 г. изкара една издънка от недоизваден корен. И ето я на същото място, отново жива и красива. :ieeee: Въпреки мен. :oops: :lol:
Larra, специално за теб потърсих това си мнение на стр. 15. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
sasha

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от sasha »

Лаленце,знам че тук не е мястото,но прочетох,че почвата ти е много кисела... Ти варуваш ли? Повече са растенията, които предпочитат алкална. Това се прави с хидратна вар. Опитай! :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”