Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Публикувай отговор
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от денси »

Чудесна :tzvetoman:
Larra
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Окт 5, '16, 13:44

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Larra »

Здравейте, от скоро живея в къща с двор и в двора има много голяма глициния, но е оставена да расте на където тя си пожелае....та питането ми е ако я отрежем до долу и оставим новите издънки да образуват стебло ,това дали ще е добре са растението? А ако има друг начин да я изправим би ми бил полезен. Благодаря предварително
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31684
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1026 пъти
Получил благодарност: 2374 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Мария Николова »

Мария Николова написа: Вто Апр 16, 2013 2:06 pm
Да, сега цъфти. :mrgreen: На 5 април по-горе е първото цъфнало салкъмче, вижте го. :D Тази глициния е "клан-клан недоклан". :lol: Беше станала толкова голяма, когато реших едно лято преди 5-6 г. да извадя от това място и да я засадя в дъното, пред стената от камък и тухли нагоре. Поливах, поливах, но се гътна от жегите. И след 2 г. изкара една издънка от недоизваден корен. И ето я на същото място, отново жива и красива. :ieeee: Въпреки мен. :oops: :lol:
Larra, специално за теб потърсих това си мнение на стр. 15. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
sasha

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от sasha »

Лаленце,знам че тук не е мястото,но прочетох,че почвата ти е много кисела... Ти варуваш ли? Повече са растенията, които предпочитат алкална. Това се прави с хидратна вар. Опитай! :hmmm:
лалесъм

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от лалесъм »

sasha написа:Лаленце,знам че тук не е мястото,но прочетох,че почвата ти е много кисела... Ти варуваш ли? Повече са растенията, които предпочитат алкална. Това се прави с хидратна вар. Опитай! :hmmm:
Саше, почвата ми не е много кисела и даже допълнително е подкиселявам, когато е необходимо - за магнолии, сини хортензии, иглолистни, боровинки.
На теб впечатление ти направиха жълтите листа на глицинията ми ли? И преди бях писала някъде, че така са само новите листа. Иначе си е нормално зелена :nod:
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от bpetrova »

Здравейте! Имам въпрос относно зимната защита на вистерии. Нуждаят ли се вистерии, засадени тази година, от зимна защита, или могат да изкарат безпроблемно зимата?
лалесъм

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от лалесъм »

не, няма нужда от зимна защита
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7665
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2216 пъти
Получил благодарност: 1234 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от pepelqshka71 »

Цъфна най накрая. Чакам я 6 години да цъфне бяла и се хваля навсякъде каква чудна хубавица ще бъде, а гледайте какво цъфна :cry: . Не е лоша, но като съм се настроила за бяла и някак не ми харесва.
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
GIOIA(Джоя)

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ха,ха Пепеляш :lol: Аз се жалвам в "Пландорекс",че ми е цъфнала бяла вистерия,вместо лилава,ти наопъки :hihihi:
Красива е!Честити първи цветове! :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”