Зокум -Nerium oleander

Публикувай отговор
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от janethd »

:lol: :lol: :lol: Мили боже досега съм си чела коментарите написани от таблета и съм се смяла .Извинете ме момичета вината наистина не е моя
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от mimivd »

Чудесни зокуми с много свежи листа!
Моите зимуваха на стълбището и листата им са позасъхнали,петносани,с една дума неугледни.Трябва ли да освободя растенията от тях,за да се развият нови листа или те сами ще паднат?
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от janethd »

aya_vhill написа:За първа година ги вадя навън толкова рано...
Винаги ги подрязвах напролет, само че тази година са напъпили и май ще пропусна :hmmm:
Изображение
Сякаш лятото дойде :ieeee:
:o какви саксии останах с отворена уста
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 577
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от ili.ko »

aya_vhill ти ли ги направи :o много са красиви,и как си подхождат с парапета, браво момиче :tzvetentze:
Аз съм прохождаща със зокумите ,имам четири уж зимоустойчиви които мисля да засадя направо в градината пък да видим,и за това само ще ви чета и събирам идеи :mrgreen:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от mimivd »

aya_vhill написа:
mimivd написа:Чудесни зокуми с много свежи листа!
Моите зимуваха на стълбището и листата им са позасъхнали,петносани,с една дума неугледни.Трябва ли да освободя растенията от тях,за да се развият нови листа или те сами ще паднат?
Те ако са тръгнали да съхнат и капят, няма по стъблото да избият листа, само ще остане гола пръчка и ще тръгнат да се развиват откъм върха. Щом са петносани, по-красиви няма да станат и искат махане. До сега ги държах на тъмно в мазето през зимата и се получаваше точно това- напълно обезлистване и напролет ги режех ниско- хем се разклоняват и се сгъстяват, хем зеленеят от основата. Ако не се подрежат растат на височина, но стъблото е голо...въпрос на вкус :dovolen:
Ако ги орежа сега ще цъфтят ли тази година?
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от mimivd »

Благодаря ти за споделеният опит.Нещо не мога да им угодя.Тази година ги държах на стълбището-студено ,но светло и има погрознели листа,но както ти ка зваш,не на всички.Май тези ще орежа стъпаловидно... :ufff:
Ти къде държиш твоите зимата,имат много свежи листа?
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от mimivd »

Явно е нужна промяна на есен. :daaa:
:tzeluvka:
Аватар
kokche
Кафе с мляко
Мнения: 267
Регистриран на: Сеп 19, '11, 17:11
Местоположение: Търговище

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от kokche »

Здравейте, дали вече е време да изнеса зокумите на вън? Аз моите ги режа през 1 година само септември .Така като ги прибера ноември вече са с коронка от листа и клони. Пролет съм рязала само веднъж и цвят не видях през лятото....
http://borani.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от janethd »

kokche написа:Здравейте, дали вече е време да изнеса зокумите на вън? Аз моите ги режа през 1 година само септември .Така като ги прибера ноември вече са с коронка от листа и клони. Пролет съм рязала само веднъж и цвят не видях през лятото....
И аз ги режа октомври ,началото на ноември .Но предпочитам да ми пуснат чак на пролет понеже младите леторасли се изциглят през зимата и са по-слаби.Но всичко това зависи от начина по който се съхраняват
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път

Re: Зокум -Nerium oleander

Мнение от divna78 »

naska50 написа:Зокума се оказа издръжлива китка, при толкоз мин.температури и голям сняг, зокума ми е оцелял, дори листата му са добре, вчера резнах едно клонче и се уверих, че е добре. Честно, не очаквах че ще издържи и затова след тази проба, и други ще идат в градината.
Да повдигна малко темата.
naska50, сложи ли му някаква защита? Бобсъна беше пускал снимки на дворни зокуми с найлон, с кашони... Незабравка също беше писала, че ще сади един "прованс" в градината, надявам се да се включи и тя, дали е оцелял!
Купих си два олеандъра, единият е "прованс" , другия също го дават да издържа до -15С. Много искам да ги засадя в двора (на морето е, но си има особености на климата :evil: ) Чудя се дали единия да го засадя, пък другия да го оставя в саксия. Но пък дали ще оцелее без поливане 3 месеца зимата :hmmm: то ясно, че докато не пробвам, няма как да разбера, но ще съм благодарна за съвети от тези, които имат външни олеандри
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”