декоративни храсти

Re: декоративни храсти

Мнениеот venetka70 » Пет Окт 06, 2017 9:55 am

Провокирана от снимката на Незабравка проверих какво има във файловете на Пландорекс сега.
Това Lespedeza го има налично, а от Leycesteria има даже няколко вида.
Cesalpia не открих, ама може аз да не съм схванала как се пише на латински правилно.
Ха сега който има място да си прави такава комбинация, аз вече нямам накъде.
И без това в момента съм в чуденка дали да купя за село една калина. Ей такава
VIBURNUM plicatum Summer snowflake
Изображение
Видях, че може и като дръвче да се гледа и затова ми хареса. Гледа ли някой подобно чудо в нашите ширини и какво му е мнението???
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Линк към временната таблица от поръчката Пландорекс 13 може да намерите на страница 42 от темата.
Аватар
venetka70
Баш кафе майстор

Години: 47

Мнениеот незабравка » Пет Окт 06, 2017 9:54 pm

bell написа:Прекрасна композиция са :liubov2: Незабравче, а този розов красавец дали ще зимува успешно в северна България на -20 и глинеста почва?

По-принцип я дават до -23 корена,клоните избиват буйно от земята наново всяка пролет,ама въобще не обича тежки почви. :nod:
...
Обиды не страшась, не требуя венца
Хвалу и клевету приeмли равнодушно
И не оспаривай глупца.

Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html
Аватар
незабравка
Кафе машина

Години: 46

Мнениеот незабравка » Пет Окт 06, 2017 9:57 pm

РОУЗ написа:Тамън се научих да изговарям хахонехлое и сега с тази леспедеца и следващото, дето не го запомних, ме разби. :lol:
Тази леспедеца и аз да питам, студоустойчива ли е /ако тя е онова висящо розово нещо/ и ако да - откъде ги взимате тез леспедеци? /леле, три пъти успях да го напиша/ :o

Розовото е леспедецата,за 6-та зона е,има я в Пландорексовата оферта. :dovolen:
Абе ,направо не смея да кажа,но....,от дясната страна на цезалпинията имаше засадена една гомфостигма-/Gomphostigma/ .ама тя взе,че се гътна миналата зима,та скороговорката се съкрати малко. :D .
...
И не оспаривай глупца.

Разсадник
Изображение

Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот незабравка » Нед Окт 08, 2017 9:28 pm

venetka70 написа:Провокирана от снимката на Незабравка проверих какво има във файловете на Пландорекс сега.
Това Lespedeza го има налично, а от Leycesteria има даже няколко вида.
Cesalpia не открих, ама може аз да не съм схванала как се пише на латински правилно.
Ха сега който има място да си прави такава комбинация, аз вече нямам накъде.
И без това в момента съм в чуденка дали да купя за село една калина. Ей такава
VIBURNUM plicatum Summer snowflake
Изображение
Видях, че може и като дръвче да се гледа и затова ми хареса. Гледа ли някой подобно чудо в нашите ширини и какво му е мнението???

ОФФ,и мен ме гъдилка въпроса за вибурнумите,гледала съм някои сортове на подвидовете tinus и bodnantence ,останалите са ми ''Тъмна Индия'' :D .В смисъл все се каня да изрушкам за инфо сайтовете на ''интродюсърите''-малей,че превзета и претенциозна дума- :twisted: исках да кажа -на тези хорица,които поемат от селекционерите новите сортове,тестват ги там,после ги представят в цветните общества ,събират таксите за лиценз и тн.Обаче освен това е важно да знаем и различните подвидове,които са мноооого :dovolen: да знаем как се развиват при нас,така,че моля ,споделяйте личен опит!!
...
И не оспаривай глупца.

Разсадник
Изображение

Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот bell » Пон Окт 09, 2017 7:21 pm

незабравка написа:
bell написа:Прекрасна композиция са :liubov2: Незабравче, а този розов красавец дали ще зимува успешно в северна България на -20 и глинеста почва?

По-принцип я дават до -23 корена,клоните избиват буйно от земята наново всяка пролет,ама въобще не обича тежки почви. :nod:

Благодяря, Незабравче :tzvetentze: Жалко, че няма да се справя при мен. И аз, като поразрових четох, че е добър избор да укрепване на терени. Явно тежката глина няма да е за него.

А, за вибурнумите опитах с два вида. Първият бе някакъв жълтолистен, но зимата не оцеля, име не помня. Сега чудесно се справя и развива Viburnum rhytidophyllum. Зимува чудесно, лятото може и без много поливане.
Аватар
bell
Баш кафе майстор

Предишна

Назад към Храсти и лиани