Помощ като за идиот :))

Модератор: scleri

nelytka
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Авг 27, '14, 13:23

Помощ като за идиот :))

Мнение от nelytka »

Здравейте,

предварително се извинявам за новата тема, сигурна съм, че е обсъждано, обсъждано, ама да Ви помоля да затвърдим , хихи ))

Поръчах си тези сукуленти :
Изображение

Искам да ги посадя в една саксия и да си направя някаква красотичка с къщички, камъчета и т.н.
Обожавам всякакви цветя, имам насекомоядни, но сукулентите отдавна са ми мечта.

По принцип не обичам готови субстрати, а нещо не схванах как да си направя ... и тъй като не намерих, нито една препоръчана марка, от тези, които ги има по магазините мисля да взема това: http://www.mr-bricolage.bg/prod/Semena- ... rove/2649/" onclick="window.open(this.href);return false;, като добавя малко пясък и перлит, а отдолу - керамзит. Добре ли е? В смисъл - препоръчвате ли тази готова смес?

Другия ми въпрос е ... освен камъчето мога ли да засадя всички останали в един съд? А има ли вариант и камъчето да е при тях и да не се спомине?

Благодаря ви


0
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ като за идиот :))

Мнение от Mike »

Литопса е отделно. Имаш сукуленти /семпервивум, седум/ външни -тях можеш в една съдинка и навън си живеят или на тераса -вътре ще вегетират и умрат. Другите сукуленти /незимоустойчивите/могат също в един съд /ешеверия, котиледон,хуерния, красула, аеониум/
nelytka
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Авг 27, '14, 13:23

Re: Помощ като за идиот :))

Мнение от nelytka »

Здравейте,

много Ви благодаря за отговора! Зачетох се по-подробно и разбрах, че камъка е абсолютно задължително да не е сам.

Сега, относно другите сукуленти - смятам зимата да държа всички на температура 10-14 градуса. Няма ли да им е добре на студоустойчивите или пак ще умрат?
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ като за идиот :))

Мнение от Mike »

Трябва да са на перваз на прозорец /говоря за студоустойчивите/ -искат максимално светлина. Поливат се рядко -за да не растат зимата. По принцип изявяват красотата си навън -вътре стават едни хилаво-невзрачни и грознеят.
nelytka
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Авг 27, '14, 13:23

Re: Помощ като за идиот :))

Мнение от nelytka »

Здравейте, много Ви благодаря за отговора.
Днес бях да си купя бели камъни за отгоре, но всички в магазина казаха, че белите камъни са от мрамор и ще убият цветята?
Масово виждам и тук и по други форуми, че редите отгоре едни снежно бели камъни ... какви са?
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”