лунен кактус

Модератор: scleri

chubrinka
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Фев 24, '14, 18:27

лунен кактус

Мнение от chubrinka »

Здравейте , от скоро започнах да гледам кактуси . Купих си лунен кактус , но не съм много запозната с отглеждането им . Много ще съм ви благодарна ако ми кажете при какви условия се отглеждат . Благодаря предварително .
Изображение
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: лунен кактус

Мнение от neli maneva »

Кактусите са гимнокалициуми вариегатни форми. Без подложката си немогат да съществуват. Заради подложката трябва да се гледат на топло през зимният период и да не се засушават като останалите кактуси. През периода на покой поливките трябва да са повърхностни, по веднъж в месеца, зада не расте кактусчето отгоре. През периода на растеж се полива обилно докато водата изтече през дренажните отвори и следващото поливане да е като изсъхне субстрата. Успех ти желая и още много, много нови бодливи придобивки :dovolen:
chubrinka
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Фев 24, '14, 18:27

Re: лунен кактус

Мнение от chubrinka »

Благодаря ти , малко ме е страх да ги поливам , не съм ги пресявала , не знам каква почва трябва да им взема . Защо не трябва да расте от горе ? В момента имат издънки , това проблем ли е ?
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: лунен кактус

Мнение от neli maneva »

Ако пресаденото растение расте през зимният период то става издължено, затова се полива по мъничко. Не е проблем, че имат издънки, даже става по-красиво така. Ако не си наясно с подходящите почви за кактуси, някъде из темите можеш да намериш инфо. Според мен може и да не пресаждаш още, а ако решиш то си купи готова почвена смес за кактуси и сукуленти. Щом си открила красотата на кактусите съм сигурна, че ще ти е интересно да изчетеш темите, а и има специален форум само за кактуси в който има изключително интересни мнения и споделен опит :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”