Ешеверията ми линее

Модератор: scleri

F.Markova
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Окт 28, '13, 16:04

Ешеверията ми линее

Мнение от F.Markova »

Здравейте, имам ешеверия, която започна да линее листата й изсветляха, а в долната част на себлото започнаха и да съхнат. Какъв може да е проблема?
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ешеверията ми линее

Мнение от el pistolero »

Може проблема да е причинен от най - разнообразни причини... от гниене от преполиване в хладно време до вредители и зарази в почвата, ако е с магазинен произход от холандските саксийки със сбития торф.
За съжаление без снимка и без преглед на състоянието накорените само може да си гадаем кое е причинило проблемите.
Ако няма сериозно гниене, а само са завехнали и окапали няколко листа може и безпроблемно да се възстанови растението на пролет, когато се затопли, а сега зимата си изкара зимовка подходяща за сукулентно растение, каквото е. Апропо може да се пробва вкореняване и на някое отчупено(неизсъхнало преди отчупването) листо от растението като резервен вариант за спасение на нещо от него или просто за размножаване.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Ешеверията ми линее

Мнение от Мириам »

аз имам една от Гърция,тя почти не расте,но е добре,само че рядко поливам-може наистина да е преполята
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”