Адениум

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Адениум

Мнение от Milena Orchid »

el pistolero написа:Ааааа, ето на това се казва хубав каудекс :potekoha:
Семеначетата от семка след 4-5 годишна възраст по принцип цъфтят май, а тези от резник по- рано, но пък нямат каудекс, който за мен е по- важен от цветовете. :dovolen:
Леко грешиш! От личен опит семеначетата при добро гледане (разбирай яко торене и слънце) цъфтят на втората година! На мен ми цъфна семеначе на 1 година и 8 месеца! :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Адениум

Мнение от Гео, граф »

Блеки написа: Леко грешиш! От личен опит семеначетата при добро гледане (разбирай яко торене и слънце) цъфтят на втората година! На мен ми цъфна семеначе на 1 година и 8 месеца! :dovolen:
Блеки, трябва да споделиш опит. Гледам вече две години семенак от Добис и освен че е жив, нищо друго не съм постигнала :snif:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

Албена написа::o Ех че красиви цветове!Не напразно наричат адениума пустинна роза. :liubov2:

Ето го моят дебел мързелан :mrgreen: .Три годишно семеначе ,а не ще и да чуе за цвят. :hmmmmmm:

Изображение :o
Бени , имам леки подозрения за твоя красавец и предложение , първо виж излизащите листенца имам усещането че на някои клончета са слепнали и се къдрят, ако е така напръскай за акари и второто предложение е торене с жълт кристалон ефекта при адитата е поразяващ ! Ще дочакаш цветове 1 :stiskam:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Адениум

Мнение от Албена »

Благодаря ,nevenar! Имаше щитоносни въшки.Зарази се от една шефлера.Унищожих ги ,но няколко листенца си останаха криви.Ще опитам с кристалона.Не съм го торила до сега.
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

Милички някой знае ли колко време зрее шушулката на адито , за първи път тази година успях с кръстоска на Black king и Yellow dream какво точно ще се получи нямам никаква идея но шушулката е пълна и свежо зелена вече втори месец
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Адениум

Мнение от Lizi »

Невена браво ! :ieeee: Ще узрее рано или късно. :daaa:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Адениум

Мнение от dobis »

Идея нямам , аз без да съм опрашвала , имам една шушка , от юли се е набърдила и няма изгледи да жълтее или съхне...дебела е , но не знам дали ще има нещо извътре.Ако не я счупя , ще разберем и това - колко време пък зреят и тези.
Аватар
silviia
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Яну 28, '11, 15:16

Re: Адениум

Мнение от silviia »

Изображение
http://miranimashek.com/_ph/35/2/779722759.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Адениум

Мнение от dora »

Страхотно дръвче се е получило. :daaa:
Моите са нещо на умирачка :ufff:
Не са меки ,но листата жълтеят и падат. :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
silviia
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Яну 28, '11, 15:16

Re: Адениум

Мнение от silviia »

имам и шест различни на цвят бебенца на година от семена,но тях не съм ги снимала
http://miranimashek.com/_ph/35/2/779722759.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”