Адениум

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Адениум

Мнение от greeneyed »

По-високото е на 3 години / две зими оцеля при мен ;) /, а малкото- да кажем, че е на 2. Много им се старая, харесвам ги тези чудати форми. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Адениум

Мнение от DarinaN »

greeneyed написа:По-високото е на 3 години / две зими оцеля при мен ;) /, а малкото- да кажем, че е на 2. Много им се старая, харесвам ги тези чудати форми. :dovolen:
значи не расте чак толкова бавно. моите спят .. май
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Адениум

Мнение от greeneyed »

Не растат бързо, по-скоро целта е да дебелеят, а не да се източват като едното от моите. Може би светлината му е била малко, макар, че - надали. От март до декември са на южна тераса, а после на южен прозорец. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Адениум

Мнение от DarinaN »

greeneyed написа:Не растат бързо, по-скоро целта е да дебелеят, а не да се източват като едното от моите. Може би светлината му е била малко, макар, че - надали. От март до декември са на южна тераса, а после на южен прозорец. :hmmm:
:daaa: и моите са на южна тераса - семеначета са
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
ico
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Мар 11, '10, 12:35
Местоположение: Пловдив

Re: Адениум

Мнение от ico »

Преди месец и половина се сдобих случайно със "стари" семена от адениум. Не се надявах много, че ще излезе някое и ги набутах по две по три в чашка. Обаче се изненадах с покълването на около 2/3 от семената и сега трябва да разделя растенията, които са в един съд. Нямам опит с тия растения, но си мисля, че по-рано е по-добре, защото растат доста бързо. Тези които са сами в съд, изпреварват другите, а от лятото не остава много за изоставащите... Та въпроса ми е, какви корени да очаквам, кога и как да ги разделя. В момента са толкова големи, а втората снимка е малко по-стара, но се вижда как са в чашките.
Изображение
Изображение
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Адениум

Мнение от dora »

Аз не бих ги пипала. :nod:
Жив късмет си е ,че са се подали изобщо. :daaa:
Предстои им най-трудната първа зима , а и не правят такава гъста коренова система ,че да се окаже невъзможно да ги разделиш....напролет.
Ти обаче ще си решиш. :stiskam:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Адениум

Мнение от Fado »

Да се похваля и аз с моите. Изображение Изображение Не са първа хубост, но много си ги обичам. :sheart: Като се сетя само какъв мерак ми бяха и колко жертви дадоха. :snif: Но тези май се позакрепиха. :srofl:
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Адениум

Мнение от KLEN »

Супер са! :daaa: Цяла горичка.Всички от семена ли са или от резници си ги размножила?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Адениум

Мнение от greeneyed »

Fado, чудесни са дебелачковците, спор няма, ама и как си ги подредила в гамата саксийки- по-малки и по-големи, естетика !!! Те затова и цъфтят - от кеф! :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Адениум

Мнение от Fado »

KLEN написа:Супер са! :daaa: Цяла горичка.Всички от семена ли са или от резници си ги размножила?
Големият (цъфналият) е от резник, а малките са от семена. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”