нов вид Escobaria

Модератор: scleri

Аватар
vagrantsf
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Фев 18, '12, 16:15

нов вид Escobaria

Мнение от vagrantsf »

Прилагам линк със снимков материал на новата миниатюрна Escobaria abdita :

http://www.kakteenfotos.de/Escobaria/ab ... a-7-von-10" onclick="window.open(this.href);return false;

Дано Ви хареса , за мен след Yavia cryptocarpa това е следващото голямо откритие !
I asked God for a bike , but I know God does not work that way ... so I stole the bike and ask for forgiveness !
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: нов вид Escobaria

Мнение от johnstalker »

Готино трънче, сега остава и да си купим по едно такова.. ;)
Аватар
vagrantsf
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Фев 18, '12, 16:15

Re: нов вид Escobaria

Мнение от vagrantsf »

Стига да го пуснат ;-) .. за съжаление дори и новата лофофора Lophophora alberto-vojtech все още я няма , нито като семена нито като присадка :

http://lophophora.blogspot.com/2010/08/ ... phora.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I asked God for a bike , but I know God does not work that way ... so I stole the bike and ask for forgiveness !
Аватар
exotica
Двойно кафе
Мнения: 176
Регистриран на: Мар 31, '11, 13:42
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: нов вид Escobaria

Мнение от exotica »

Ееее! Благодарско за Escobaria-та! :daaa: Има вид на вид! :D
Поздрави, Андрей
Аватар
practicar
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Юни 4, '11, 15:45
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: нов вид Escobaria

Мнение от practicar »

Като я гледем хич не ми мяза на ескобария, от класическите форми. По-скоро на миниатюрна мамилария с гребенести бодли. Иначе определено е красива и дано я пуснат за продажба по-скоро.
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.
Аватар
vagrantsf
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Фев 18, '12, 16:15

Re: нов вид Escobaria

Мнение от vagrantsf »

Ами цвета е като на E. missouriensis само дето не е зелен :dovolen: иначе бодлите са малко като на minima . Но само толкова . Струва ми се много интересна и въпреки че съм прострастен към Ю.Американците , няма да имам против да я имам :stiskam:
I asked God for a bike , but I know God does not work that way ... so I stole the bike and ask for forgiveness !
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: нов вид Escobaria

Мнение от el pistolero »

vagrantsf написа:Стига да го пуснат ;-) .. за съжаление дори и новата лофофора Lophophora alberto-vojtech все още я няма , нито като семена нито като присадка :

http://lophophora.blogspot.com/2010/08/ ... phora.html" onclick="window.open(this.href);return false;
За лофото не е точно така.
От 2 години на сам я срещам и като семки и като растение, както при Кьорес, така и при някой от чехите... но цените са особено обзекуражителни, както за всяка новооткрита чудесийка. При Кьорес 10 семки вървяха за 16 евро, на лофофорския му сайт мисля, че имаше и оферта за растение, което отиваше към 30 евро.
Не е да няма, просто са на хитовте спекулативни цени, както се случва и с новата Юбелмания на Крайча, така навремето с Явията и Ацтекиумите. Първите 4-5, че и 10 години години след откриването на някое ново кактусче се оказват златна мина за държащия "концесионните права за добива" му преди да стане масово разпространено и пазарния принцип да си каже думата :nod:
Така че предполагам още догодина и тая Ескобария ще грейне гордо в някой каталог на цена 10-20 евро за 5-10 семки или за 5-6 милиметрово семеначе :dovolen:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
vagrantsf
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Фев 18, '12, 16:15

Re: нов вид Escobaria

Мнение от vagrantsf »

Прав си , проверих сам лофофората я има - в Кьорес все така се продават семки от 4 различни локалитета и ако не ме лъже паметта всички са по около 16 Е за пакет от най-малката им порция. Досега обаче съм пазарувал 2 пъти от там и някои неща така и не покълнаха - това което ме интересуваше най-много - Neoevansia nizandensis - след като покълнат семеначатата просто колабират ! Може би трябва да се качи на перескиопсис веднага след като покълне. Знам ли ..
I asked God for a bike , but I know God does not work that way ... so I stole the bike and ask for forgiveness !
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”