Аксесоари, контейнери, етикети

Модератор: scleri

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от johnstalker »

Понеже като реших да ставам кактусар, в началото голям кахър ми бяха етикетите, и по точно тяхното надписване (щото имам отвратителен почерк), още тогава направих опит да ги печатам на термофолио, но се оказа, че барабанът на принтера развива достатъчно висока температура, за да разтопи това уж термофолио, и стана мазало, та се наложи да изхвърля една касета. :D Малко след тази моя случка, Дени пусна тук у форумот една поръчка за етикети от МайерБГ, за което съм и безкрайно благодарен. Понеже, чак днес се сетих да се пробвам да печатам по тези етикети, този път предвидливо сложих 'рециклирана' касета, та ако залепнат и тези термо-трансферни етикети да не псувам пак. ;) :D
Резултатите обаче, надминаха очакванията ми. Дано този принтерски тонер не избелява толкова бързо. Мисля да се опитам да ги запечатам с лак за коса, ама не знам дали все още има такива екстри по магазините, и дали наистина в него има лак. :)
Ето и пробната серия етикети. :D

Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от dobis »

Джони , нямаше ли да е по-добре номера да е в другия край :hmmm: :hmmm: така трябва да извадиш табелката за да го провериш , а отгоре би се забелязвал и без очила , запомняш цифричките , отваряш тетрадката и успяваш да си разчетеш собстените писания какво е имало под този номер ...или ти с идеята , че скрит , няма да избледнее поне нУмерО :hmmm: май пак си изтарикатял ... няма да го трия ..
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от johnstalker »

dobis написа:Джони , нямаше ли да е по-добре номера да е в другия край :hmmm: :hmmm: така трябва да извадиш табелката за да го провериш , а отгоре би се забелязвал и без очила , запомняш цифричките , отваряш тетрадката и успяваш да си разчетеш собстените писания какво е имало под този номер ...или ти с идеята , че скрит , няма да избледнее поне нУмерО :hmmm: май пак си изтарикатял ... няма да го трия ..
Всичко е предвидено. Тази идея номерчето да е в долната част я откраднах от Инка. Така, дори и да избелее напечатаното от слънцето, това което е заровено в почвата, има шанс да се запази. :D Идеята не е толкова наивна като мен, нали? :D :hihihi:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от dobis »

оооо, както виждаш , пишейки и аз достигнах до истината , но не исках да трия и да коригирам...дано издържи тонера , то нищо не е вечно де, ама все пак.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от isa »

Джони ако приемаш неизпробвани идеи-така и така ще ползваш дамска козметика, сложи върху лака за коса, безцветен лак за нокти. Вижда ми се по устойчив от този за косата. Но пък за да не би случайно да разтвори мастилото, сложи го върху лака за коса. :nod:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от johnstalker »

isa написа:Джони ако приемаш неизпробвани идеи-така и така ще ползваш дамска козметика, сложи върху лака за коса, безцветен лак за нокти. Вижда ми се по устойчив от този за косата. Но пък за да не би случайно да разтвори мастилото, сложи го върху лака за коса. :nod:
Силиконов спрей е решението, емуглира и запечатва перфектно върху пластмасата.. ;) Бъзиках се за лака за коса. :hihihi: :) Етикетите ги 'пека' на лазерен принтер, там няма мастило... :D :daaa: не се знае обаче колко е светлоустойчив тонера на 'лазерните' печатарки и дали е по-добър от мастилата. Тези етикети са проектирани и изработени специално за подобно автоматизирано надписване, но за един пишман любител като мен, инвестиция в един специализиран принтер за печат е просто мечта. :D
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от el pistolero »

Джони, не знам дали ще ти свърши работа, но ми се струва по- ефективно и икономически изгодно да ги "запечатваш" с безцветен автомобилен лак. Продава се по строителните хипермаркети и на други подобни места където има бои, лакоте и т.н. Представлява флакон с лак под формата на спрей- много удобно и лесно за нанасяне цената е сигурно 5-7 лева за флакон от 400-500 мл.
Аз с такова навремето "запечатвах" един "черИп" :mrgreen:
Изображение
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от orkud »

Абсолютно правилно предложение. С такива лакове за джанти и тем подобни напръсквам нещата, които работя декупаж. Става бързо, лесно, съхне за отрицателно време и е трайно. Аз ползвам дори сребърния и разните там други разцветки.
Аватар
Val March
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Дек 15, '10, 18:52
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от Val March »

Джони, имам ибейски кактуси, купувани преди 5-6 години, със същите "печатани" табелки. Няма защо да се притесняваш за ефекта от слънцето - верно, поизсветляват за 5 години, но се виждат и четат съвсем приемливо.
Бай дъ уей....имам и такива, надписани с обикновен молив - също идеално се виждат след толкова години.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Аксесоари, контейнери, етикети

Мнение от johnstalker »

el pistolero написа:Джони, не знам дали ще ти свърши работа, но ми се струва по- ефективно и икономически изгодно да ги "запечатваш" с безцветен автомобилен лак. Продава се по строителните хипермаркети и на други подобни места където има бои, лакоте и т.н. Представлява флакон с лак под формата на спрей- много удобно и лесно за нанасяне цената е сигурно 5-7 лева за флакон от 400-500 мл.
...
Силиконовия спрей не е скъп също, но предложението ти се приема! Предполага се, че този лак ще е по-издръжлив и ефикасен. :D :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”