Бодли

Модератор: scleri

Аватар
exotica
Двойно кафе
Мнения: 176
Регистриран на: Мар 31, '11, 13:42
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бодли

Мнение от exotica »

scleri написа:…чешко педио - Pediocactus peeblesianus v. fick-menzelii…
scleri, това е възрастно ашладисано peeblesianus `menzelii`. На подложка стават чудеса… ;)

Вал, беше дружеска закачка, :lol: знаех, че имаш предвид бившата Navajoa
Поздрави, Андрей
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Бодли

Мнение от el pistolero »

На първите две снимки- бодилчета на латиспинус в растеж в рамките само на този месец :ieeemyzh:
Изображение

Изображение

Цефалоцереусче
Изображение

Pelecyphora /Encefalocarpus/ strobiliformis от Вал бутната в нов интериор от лава :dovolen:
Изображение
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
Val March
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Дек 15, '10, 18:52
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Бодли

Мнение от Val March »

Разкошно растение е латиспинусът, а твоят има и "заложби" генетични да стане страхотен! Бай Рангел разделяше кактусите на "колекционни" и "за масовата публика", твоят определено е от първите!:))))
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Бодли

Мнение от el pistolero »

Toзи е от на Ортега. Явно господинът от Испания е хванал цаката (и географското положение) да отглежда колекционни растения за пазара.
Някои колеги сигурно останаха разочаровани, че бодлите не са обратно насочени, както бяха на снимката от колекцията на г-н Херера, но аз определено не съжалявам никак.
Добри, плоски и мощни бодли си вади, оцветява си ги добре и за 7-8 лв такъв тукмак- как да му се сърдя за незначителната подробност, че не му растяли в обратна посока бодлите- а аз и това съм измислил как може да се постигне, ама не ми се ще да прилагам бонсайски методи и при кактусите. Просто както при тоя на снимката, докато си пуска младите и меки все още бодли може да се "навие" извивката в обрана посока, да поседи така няколко седмици и по- нататък бодилът като се повтвърди ще не ще, ще започне да нараства в посоката в която сме го "насочили". Възможно е ама не ми е по вкуса. :nod:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
Val March
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Дек 15, '10, 18:52
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Бодли

Мнение от Val March »

scleri написа:
Изображение
Френд, това....онова ли е, което си мисля?!? Или греша?!
И ако да - как си го докарал до такъв ръст?!?:)))) Щото моите(твои) се опасявам да ги поливам и са на половината още...
Аватар
Val March
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Дек 15, '10, 18:52
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Бодли

Мнение от Val March »

el pistolero написа:Toзи е от на Ортега. Явно господинът от Испания е хванал цаката (и географското положение) да отглежда колекционни растения за пазара.
:
А аз съм почти убеден, че г-н Ортега просто си продава колекцията, и доколкото знам - по здравословни причини, и затова цените му са 2-3-5-10 пъти под тия по онлайн-магазините, и на всичко отгоре растенията му са "колекционни"!!!:)))

Колкото до инквизиторската ти идея за бодлите....позамисли се и ще стигнеш до извода, че няма да се получи!:))))
Бонсайското клонче расте откъм върха, и подлежи на формиране. Кактусът като извънземно същество, пуска бодлите по друг начин - те растат в основата, а вече порасналото веднъж /докато е било в основата/ не претърпява повече развитие. На всичкото отгоре, дори бри бонсайските технологии не се обработват листата, а само растящите дървесни части, а бодилът, сам по себе си, е модифицирано подобие на листна тъкан, мисля аз...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Бодли

Мнение от johnstalker »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Бодли

Мнение от el pistolero »

Изображение
Изображение
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Бодли

Мнение от petarco442 »

matucana
Изображение :dovolen:
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Бодли

Мнение от petarco442 »

Попаднах на един сайт в нета и това ми събра очите :potekoha: :shock: :potekoha:
Echinofossulocactus rectispinus
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”