Вирус в стария кактусарски сайт

Модератор: scleri

valyo
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 18, '11, 17:01

Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от valyo »

Колеги, във възстановения сайт за кактуси plantdream.com има вирус Троянски кон. От 3 дни се опитвам да пиша в него и антивирусната ми програма не ми разрешава, изписвайки наличието на този гад. Моля бъдете много внимателни и ако имате възможнаст, пишете на Plant.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от el pistolero »

Писали сме за този проблем и аз и Екзотика в темата за проблеми.
Този проблем го имаше още преди хакването на форума и явно ще си остане така поне докато админа не смени изцяло версията на форума. :|
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
valyo
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 18, '11, 17:01

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от valyo »

Т.е. няма да можем да пишем дотогава ?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от johnstalker »

Аз пък не мога и да стигна до писане, няма ми полето в което се пише. ;)

Изображение
valyo
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 18, '11, 17:01

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от valyo »

За това става въпрос !
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от scleri »

Мен ме пусна веднъж колкото да покажа че съм жив, и след това точно същия проблем. Няма поле за писане.
Аватар
exotica
Двойно кафе
Мнения: 176
Регистриран на: Мар 31, '11, 13:42
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от exotica »

Няма основание за паника.
Проблемът е в avast, който е решил твърдо, че текстовият редактор на форума (editor.js) е някакъв разпознаван единствено от него "JS:IFrame-BC [Trj]".
Не е заразен. Проверявал съм го вече с 20 анти-вирусни програми (вж. http://virusscan.jotti.org). 19 казват, че е ОК, 1 (avast), че не е ОК.
За да се пише във форума, трябва да се спрат от контекстното меню на avast щитовете за 10 минути. После безполезното му пищене просто трябва да се игнорира…

Редакция [17:53]: пуснах пак анализ - този път и 2 други световно неизвестни анти-вирусни изпищяха (GData и Avira Antivir). Важното е, че световно известните не откриват проблем (ClamAV, NOD32, F-Prot, Panda, Kaspersky, F-Secure и т.н.). Пускам връзка към резултатите, но не знам дали ще се покажат - http://virusscan.jotti.org/en/scanresul ... 2801f7b79f
Поздрави, Андрей
Аватар
exotica
Двойно кафе
Мнения: 176
Регистриран на: Мар 31, '11, 13:42
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от exotica »

Редакция [19:43]: показват се.
Поздрави, Андрей
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от johnstalker »

Awira-та при мен се обажда. Всеки път.
Предупреждение: Нещо тук не е наред!
В plantdream.com има съдържание от 94.63.244.57 – сайт, за който е известно, че разпространява зловреден софтуер. Компютърът ви може да се зарази с вирус, ако посетите този сайт.
Google откри, че е възможно на компютъра ви да бъде инсталиран злонамерен софтуер, ако продължите. Ако сте посещавали този сайт или му имате доверие, е възможно наскоро да е бил компрометиран от хакер. Не бива да продължавате, вместо това опитайте отново утре например или отидете на друго място.
Вече уведомихме 94.63.244.57, че открихме зловреден софтуер на сайта. За още информация относно проблемите, намерени тук – 94.63.244.57, посетете Страница за диагностика за безопасно сърфиране на Google.

Ако разбирате, че посещаването на този сайт може да навреди на компютъра ви, продължаване въпреки това.
Safe Browsing
Страница за диагностика на 94.63.244.0

Какво е текущото регистрирано състояние на 94.63.244.0?
Понастоящем този сайт не е регистриран като подозрителен.

Част от този сайт бе регистрирана поради наличието на подозрителна дейност 1 път/и през последните 90 дни.

Какво се случи, когато Google посети този сайт?
От 1 страници, които изпробвахме в сайта през последните 90 дни, 0 са довели до изтеглянето и инсталирането на злонамерен софтуер без съгласието на съответния потребител. Последният път, когато този сайт е бил посетен от Google, е на 2011-03-23, а последният път, когато на него е било намерено подозрително съдържание, е на 2011-03-23.
Malicious software includes 55 scripting exploit(s), 40 trojan(s), 24 exploit(s).

This site was hosted on 1 network(s) including AS49469 (SA).

Функционирал ли е този сайт като посредник за по-нататъшно разпространение на злонамерен софтуер?
През последните 90 дни 94.63.244.0 изглежда е функционирал като посредник за заразяването на 90 сайт/а, включително lalibreriadelau.com/, torrentscore.info/, freasure.com/.

Хоствал ли е този сайт злонамерен софтуер?
Да, този сайт е хоствал злонамерен софтуер през последните 90 дни. Той е заразил 27 домейн/а, включително torrentscore.info/, lalibreriadelau.com/, k2filmes.net/.

Следващи стъпки:
Върнете се на предишната страница.
Ако сте собственикът на този уебсайт, можете да поискате да му бъде направена проверка посредством Google Инструменти за уеб администратори. Повече информация относно процеса на проверка е на разположение в Помощния център за уеб администратори на Google.
valyo
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Апр 18, '11, 17:01

Re: Вирус в стария кактусарски сайт

Мнение от valyo »

Абе, момчета, вие съвсем ме объркахте с тези публикации и инструкции.И за да съм спокоен, няма да пипам стария сайт, докато не получа от някаго инфо, че "на кактусарския сайт всичко е спокойно". Ще пиша тук.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”