Austrocephalocereus estevesii

Модератор: scleri

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Austrocephalocereus estevesii

Мнение от johnstalker »

След като се разрових из мрежата за информация за този мой питомец, в мен се затвърди нагласата, че след няколко години ще трябва да съм "инсталирал" истинска и висока оранжерия. :D Представям ви Austrocephalocereus estevesii - моля бъдещите ми колеги кактусари да помогнат с изписването на български на този свещовиден бодил и да редактират ако се наложи следващите редове.. :daaa:

Изображение

Семейство: Кактуси (Cactus Family)
Научно име: Austrocephalocereus estevesii
Синоними:
- Micranthocereus estevesii
– Siccobaccatus estevesii
– Siccobaccatus insigniflorus

Описание
Произход: Бразилия, щата Гояс. Открити са на места с преобладаващи вулканични (лавови) скали, разположени на надморска височина 600-750 м.
Стебло: Свещовидно, синьо-зелено. Почти без разклонения, достигащо до 6 метра на височина и до 20 см в диаметър.
Ребра: От 20 до 36, високи и тесни.
Ареоли: Кръгли, с жълтеникаво-кафяви власинки.
Радиални бодли: Достигат до 11, с дължина 0,5 – 1.1 см., почти кафяви.
Централни бодли: До 4-7 на брой, леко извити с дължина до 3 см.
Цефалий: В диаметър до 5-7 см, покрит с бели власинки.
Цветове: Фуниевидни, люспести, на дължина и в диаметър достигат до 3.5 см, жълти на цвят.
Плодове: Светли сини с дължина до 1,3 см.
Семена: Черни, овални с червено-кафяв край на периферията.
Отглеждане: При отгледжане на закрито, трябва да осигурим ярка слънчева светлина и редовно да поливаме през летните месеци. През зимата температурите не трябва да падат под 8 – 10 °С, като периодично опръскваме горния слой на субстрата в който са засадени.Толерантни са към засушаване през лятото.
Размножаване: Размножава се чрез семена и вегетативно.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”