Ребуция албифлора – Rebutia albiflora

Модератор: scleri

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Ребуция албифлора – Rebutia albiflora

Мнение от johnstalker »

Здравейте, отново! Днес сме на тема ребуция или ребутия.. нека някой ме светне как е правилно да се пишува това име на български. :hmmm: Ще почерпя! Този питомец също ми е от Павел Хертуш. :daaa: И така.. да започваме.

Изображение

Семейство: Кактуси (Cactus Family)
Научно име: Rebutia albiflora – Ребуция албифлора
Произход: Субтропичните части на Боливия, северо-източната част на Тариха.
Синоними: Аylostera albiflora (Ritt. et Buin.) Backbg.
Описание: Ребуция албифлора (Rebutia albiflora) са малки сферични, от сиво-зелени до ярко зелени кактуси. Образуват много разклонения и растат на групи.
Стебло: Малко, сферично, в диаметър от 1,8 до 2.5 см.
Ареоли: Малки, овални с бял или жълтеникав мъх.
Бодлите: Трудно се различават централни от радилани, приема се че имат общо около 20-25.
Центрлни бодли: До 5.
Радиални бодли: 15-20, полупрозрачни, бели, влакнести.
Цветове: Целогодишно от април – май образува малки и красиви фуниевидни цветове. От бели до леко розови на цвят, в диаметър до 2,5 см. На фона на малките стебла на ребуцията, цветовете изглеждат огромни.
Отглеждане: Ребуциите са едни ит най-лесните и най-цъвтящите кактуси за отглеждане от любители. Почвата за тях трябва да е добре дренирана, и леко кисела. Поливат се редовно през активния период, като се изчаква засушаване на субстрата между поливките. Предпочитат ярка дифузна светлина. През зимата ако се отглеждат в отопляеми помещения се поливат много внимателно и пестеливо. Оптималните температури за периода на покой са 6-8 ° С, като задължително ребуциите се засушават и се държат в светли помещения.
Размножаване: Размножават с лесно от семена и дъщерни растения.
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Ребуция албифлора – Rebutia albiflora

Мнение от petarco442 »

Виждал съм навсякъде ребуция да се пише ;) :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”