Ала -бала, Дрън-дрън

Модератор: scleri

Публикувай отговор
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

Извинявам се за заглавието , но се натъкнах на малко проблемче. Масово народа из форума е по листалаците, храсталаците и треволяците . Пускаме в общите теми това онова за бодливковците , но аз поне едва го намирам после.
Да си събираме писанията тук , всичко свързано с калпазанчетата - къде , какво, кога ...

Това го пуснах където му е мястото , но няма да го открием след 3 дена . Този адрес го има на поне 3 места , но като преинсталирах и падна , какво ровене беше да си спомня в коя тема е слаган...
копвам го и ей го на


Питанка ...

Ще има ли желаещи за поръчка оттук

http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/e" onclick="window.open(this.href);return false; ... plants=a-b


кактуси , сукуленти, каудекси, разни екзо луци. Каталога е малко поразделен , ще се ориентирате де по видове , азбуки,страници.
Търговеца е проверен . Поръчвала съм си лично от него , обичайната пощенска доставка , цената на колета е реалната , няма раздувки , плащането е с пейпал. Растенията са това , което е написано в сайта , малкото си е малко, голямото е голямо. Всичко ми е живо , без едно , но то е по моя вина ...да бях го поляла се казва.
one man води кореспонденцията.
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от petarco442 »

Ще се прави ли поръчка? Има доста хубави видове! :dovolen:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

Ако се посъберем , никакви проблеми да напълним един кашон. Той е много бърз човека , миналата есен , с протекцията на one man разбира се , ми ги изпрати преди още да бях успяла да ги платя. Е , тръгнаха за Унгария , ама то от бързане стана , но след още една седмица подмятане си дойдоха живи и здрави. Не изпраща количка с пръст , по корени е стоката , във вестници .
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от petarco442 »

Горе- долу, колко излизат транспортните разходи?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от johnstalker »

Идеята за поръчка от тук е супер! :daaa: Убаво е обаче да я спретнем към края на този месец, че детето ще има да ходи гладно на училище ;) :D
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

Аз не съм се разбързала , и аз съм на същия хал , пак съм без нови дънки... :oops:
Кашона който препращах малко ми се губи , някъде е запазена бележката де , но мисля че беше 28 лв и 3 лв за препоръчано...някъде около 2 кг ..нещо такова и той ми беше начислил оттам. Още ме е яд ,че не отворих на унгарката колета , да видя какво имаше вътре :mrgreen: Пощенската тарифа , ако следваме Свобода ще е 500 крони. Ще се опитам да намеря нещо по- точно из пощата. Помня , че пейпала ми таксува еврото по 2 лв , беше кръгло 100 евро и ми взеха 200 лв , но ми предстои наистина ровене за поръчката.
Струва си на обща поръчка, тук няма поне банкова такса , пейпалската е доста по ниска , но се разпределят и доставните. Можем да ги проверим във всяка поща , за европейски съюз са еднакви , без значение коя страна е. Наскоро проверявах 300-500 г е 7,80 лв


ех , тоя one man , ето какво ми е бил изпратил, и не ме питайте що съм се отказала от професията.

Faktura - daňový doklad


Datum splatnosti: 10.4.11
Forma úhrady: paypal Bulgary
Množství Popis Cena bez DPH Sazba DPH Sleva DPH Cena vč. DPH

1 Succulents 22items 1 847,50 Kč 10% 5% 175,51 Kč 1 930,64 Kč
1 Postage 15€ 375,00 Kč 0% 0% 0,00 Kč 375,00 Kč
0 Bank fee 1% min 150CZK 0,00 Kč 0% 0% 0,00 Kč 0,00 Kč

Základ Daň
2 130,13 Kč 175,51 Kč
Celkem 2 305,64 Kč
Celkem k úhradě po zaokrouhlení 2 306 Kč
Total to pay € 92,24
Последно промяна от dobis на Мар 31, '11, 19:54, променено общо 1 път.
dal

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dal »

аз помислих че най накрая сте пуснали тема за интернет свалките , сексът по скайп и задоволителността от връзките с хартиените онлайн тигри , и по погрешка темата е при кактусите :mrgreen: :mrgreen:
и тъкмо си мислех-край , на некоя и е писнало да ближе захарен памук през плексиглас -а то кво било
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от johnstalker »

А в какво състояние бяха растенията, размери?
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

Дал , днес ми е ден за издънки ...не стига че се окепазих пред детето с мъжкия кактус , после и на Майк едно жабе ми заприлича на нещо ...сега и ти ми сервираш захарен памук , аааааааа :hihihi: :hihihi:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

johnstalker написа:А в какво състояние бяха растенията, размери?

http://dobis.snimka.bg/flowers/afrikanc ... 2.21161837" onclick="window.open(this.href);return false; и нататък ..след 2 седмици път , нали минаха през Маджария ... но ще ги сфотам утре , сега как са. Има доста лук , който едва ли ще ви впечатли , но аз нали съм си луда по тях, бебетата лукчета , заради тях се пънах, дебелачковците са пълнеж

сега се вгледах , който иска да я разгадава тая фактура , аз поръчвах в евро , тя в крони , нещо като ддс има 10% , но пак в крони...15 евро е колета , това ми е ясно , аз май го помолих тогава да ми каже колко е в евро и да не ме занимават с кроните си ...или пък от Михалите ли някой да беше...мъгла ми е вече , то е било през октомври или ноември това. Пише там 22 ама позиции или бройки ... грубо 190 лв , няма и по 10 лв средно , като цефалопедантрата и кедростиса и още нещо са по- скъпи, то за сметка на някое друго пък.
Последно промяна от dobis на Мар 31, '11, 20:10, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”