Какъв е този кактус?

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от mimeta »

Здравейте, този кактус как се казва? :dovolen: Кога спи и кога се полива?
Изображение
Изображение
Нелогична
Kафенце
Мнения: 37
Регистриран на: Юни 26, '14, 01:39

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от Нелогична »

Здравейте, девойки.
Имам един голям въпрос и не знам къде точно да го прасна, та тук ми се видя най - удачно.
Имам си едно прекрасниче и не знам как се казва. Още повече че не знам и какво да го правя че да оцелее.
Да си призная до сега никога не съм гледала кактуси и сукуленти, ако изключим една Хавортия маргаритифера която съвсем успешно удавих :(
Моята прелест го купих преди 2 месеца и сигурно нямаше да му обърна внимание ако не беше останал единствен в БИЛА и то беше толкова изтормозен и съсухрен, че почти не даваше признаци на живвот. Обаче аз си имам слабост към такива изтормозени цветя и го купих, /почти ми го подариха от магазина само защото никой не го искаше/, с идеята ако успея да го съживя някак си да го подаря на някой който ще му се радва. Старах се много да не го удавя и му сипвах по съвсем малко вода на 2-3 дни веднъж.
И в крайна сметка тази сутрин ставам да си поливам цветята и ето какво заварвам :ieeemyzh:
Изображение Изображение

Сега ако може да ми кажете как се казва, и как да го гледам, ще съм много мерси.
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от Невена »

Тези кактуси какви са? Изображение Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от johnstalker »

Това прилича на ексцентрична салата от кактуси. :) Повечето са мамиларии и ехинопсиси. ;О Даже и една ребуция или матукана може да се окаже, че имаш. :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от johnstalker »

Нелогична написа:..
Изображение Изображение

Сега ако може да ми кажете как се казва, и как да го гледам, ще съм много мерси.
Въпреки видимо измъчения външен вид на това растение, то може да бъде определено като Gymnocalycium baldianum - http://cactus-bg.com/mediawiki/index.ph ... _baldianum" onclick="window.open(this.href);return false;
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от tonimimi »

имам много голям Цереус Перувианус.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от scleri »

Браво.
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от Невена »

Вече цъфна и го пускам за второ мнение:
Изображение
Изображение
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от el pistolero »

Имам две предположения- Rebutia senilis или Rebutia muscula.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
sante
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Яну 8, '17, 11:37

Re: Какъв е този кактус?

Мнение от sante »

Здравейте!
Видях в интернет един кактус и направо се побърках да го търся. Намерих в български онлайн магазини на 2-3 места, но изчерпан.Съвсем от скоро станах любител на кактусите и покрай този вид си накупих наколко подобни, но нито един не е той. Та сравнявайки снимките на различни кактуси стигнах до извода че това е Мамилария Грацилис - mammillaria gracilis. Намерих такъв вид в ebay, но искам да потърся между колекционерите в България, преди да поръчам от чужбина. Това не е скъп кактус, но се оказа труден за намиране.
Това Мамилария Грацилис ли е? От къде мога да го поръчам?
Друг кактус, който ми напомня на Мамиларията Грацилис и също много ми харесва, но е рядък и изчерпан е този Mammillaria solisoides http://cactus-bg.com/andro/index.php?ro ... uct_id=247 Ако знаете от къде може да ги поръчам, пък дори и да трябва да почакам. Май се оформя в душата ми един маняк на кактуси и това ще се превърне в новото ми хоби :D
Много ви благодаря!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”