Ятрофа - Jatropha

Модератор: scleri

lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Ятрофа - Jatropha

Мнение от lila »

Това е Любо Ганев. Любо е ятрофа. Докопах го от търга.
Изображение

Малко е поотслабнал, за сметка на това ще цъфти :nod: :
Изображение

ААААААААААААА. Казвайте сега - какво да го правя :hmmm: ААААААААААААААААААААААА
Да поливам ли да не поливам ли, кога да подрязван и дали да подрязвам :hmmm:
ПомОООООООООООООООООщ :angelche:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от al.yank »

Лиле,нищо не го прави,поливай си нормално и нищо не режи,с времето все по-шантави стават.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от johnstalker »

НАпиши една статУя за ятрофите! :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от al.yank »

johnstalker написа:НАпиши една статУя за ятрофите! :hihihi: :hihihi: :hihihi:
кой бре,аз ли? :hihihi:
мога да кажа само от собствен опит,ама те моите са дресирани,няма лигавщини и са се примирили..та се разбираме :twisted:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от dobis »

ААААААААААААА. Казвайте сега - какво да го правя :hmmm: ААААААААААААААААААААААА
Да поливам ли да не поливам ли, кога да подрязван и дали да подрязвам :hmmm:
ПомОООООООООООООООООщ :angelche:[/quote]

абсолютно нищо , гледаш нормално , само можеш да се пробваш да опрашиш , женските цветчета са в центъра , по- малки , мъжките са в страни на "клончетата", по- едри и рехави,с тичинки , различават се ...направи се на пчеличка и ако стане, супер ...ще отгледаш и бебета. Аз не съм успявала с опрашването , но някакви мухи един път свършиха тази работа , забавно е .
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от lila »

Благодарско, Добис - още не е цъфнал Любо, ама ще пробвам - поне да върже :nod: :lol: .
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от dobis »

Малко е гадно и спаместо така , но имам 5 мин докато загрее ютията , та за семенцата ...ако завърже , прави зелена кутийка , расте си бавно и славно , добър размер , може би 1,5 см. По някое време се образуват едни бели линийки по дължина,във вдлъбнатото на кутийката, това е малко преди разпукването и е желателно да се покрие с нещо , чорапче , обсъждахме го при дорстениите , че семената наистина се изстрелват яко, големи са , но пак трудно се намират. Приличат много на рициновите, шарени бобчета. Намерих снимано плодчето ми , вътре са по 3 семки , успех :stiskam: :stiskam:
Изображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от lila »

Добис, благодарско много голяо :dovolen: и повече спам пускай - гледай колко е интересно :nod: от какво се притесняваш :D Непременно ще пробвам - всяка сутрин го проверявам преди работа дали няма някое цветче :D
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от dobis »

Lile , не помня точно , но май женските цъфваха първи и след тях мъжките ...имаше някаква шашма при ятрофката . След случайното мухоопрашване и на мен ми хареса тая работка , но не успях да направя нищо , търтей излязох , не пчела. Мисля , че в Бимбарго една жена беше разказвала и беше показала много успешен опит с нейните цветчета. Майк имаше семена по едно време от неговата , но пак пчело-мухо-пеперудо опрашване ... Ако някой има идея каква точно е процедурата, да не се теши, ами да си каже . Моята мама естествено беше усмъртена , бебето й е дебелачко , но не е цъфтяло още, останалите от купешки семки са в яслата още...нямам с какво да си експериментирам за съжаление. Ще е добре да се набере инфо , имаме доста ятрофи по саксиите , като им гледам цветовете по нетските картинки , едно и също са , ще помогне и за останалите видове.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ятрофа - Jatropha

Мнение от lila »

Изображение

Добис, отваря по едно-две цветчета и не повече едновременно :hmmm: Майка му красива :hmmm: Иначе е диво - ама трудна работа тая с опрашването :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”