галерия сукуленти

Модератор: scleri

Публикувай отговор
krasiero
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 27, '14, 04:31

Re: галерия сукуленти

Мнение от krasiero »

petarco442 написа:като стана дума за епифилум :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение
Искам да си закупя резник?
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1912
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 470 пъти
Получил благодарност: 779 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Alien »

Sempervivum arachnoideum, голяма кипра е:
Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от vanina_g »

Много са ви хубави! :slove:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Breda »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Skio »

Alien, голяма работа са тези деформирани от претъпканост сандъчета! :sclap:
Много съм любопитна с какъв точно тор ги ториш и за колко години се е получил ефектът. Ако не ти е тайна, разбира се :lol:
Но и S. arachnoideum умее да цъфти много по-обилно. Ясно е просто, че торът е по-скоро за растеж.

Ванина, гледай как се прави, не като нас... с розетчиците :lol:

Бреда, ти направо ме убиваш с последната снимка - семпервивум, много по-голям от иглолистното отзад :sclap:

На мен пък от месец ми се разцъфтя едно алое, разлетяха се из въздуха едни цветоносиии... и душата ми отлетя през носа. От кеф и гордост ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Сега е даже по-ефектно, но време за снимки няма толкова.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1912
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 470 пъти
Получил благодарност: 779 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Alien »

@Skio: Това, на снимките, не е ли хаворция? Каквото и да е, хубаво цъфти! :daaa:
Относно семпервивумите - използвам стара, изтощена почва от други растения. Основно чушки и подправки, каквото остане по саксиите. Добавям пясък и понякога перлит. 2-3 пъти, през лятото (ако се сетя) поливам със зелен кристалон. Знам че не е най-подходящия за сукуленти, но го ползвам за другите растения и не ми се занимава с друго. Сандъчетата са на перваза на тераса, със западно изложение (юг се пада отгоре на снимката, леко вдясно). Не се прибират през зимата, стоят си под снега. Двата сандъка, на снимката, са разсаждани (рехаво) пролетта на миналата година (за това и цветоносите са така плахи). Мислех си, че ще изкарат по-дълго, но догодина ще трябва да ги разреждам. Само дето, същото се отнася и за още няколко сандъчета, с още 4 вида семпервивуми...
П.С.Ако някой иска розетка, да свирка на ЛС.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Breda »

Изображение

Изображение

Изображение

в цъфтеж:
Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Skio »

Alien написа: Юли 1, '18, 20:41 @Skio: Това, на снимките, не е ли хаворция? Каквото и да е, хубаво цъфти! :daaa:
Мили боже, Алиен, какъв резил! Наистина как може да е алое, пък да цъфти бяло и то с такива цветлета. И цъфти, и му се любувам вече трета година... :lol: Но и истината е, че никак не го исках навремето, направо беше една ситуация, в която за да не обидя, го взех онова парченце "някакво си там алое, но не разбрах кое точно".
Снощи, като осъзнах на какво зверско слънце я пека тази H.fasciata, буквално ми призля.
...........
Иначе не да свиркам за розетки от твоите сандъчета, ами бих си сложила два пръста в устата и бих свирнала като един истински каруцар, но се заклех да се поспра малко и първо да си реализирам разните стари идеи със седуми, без много нови постъпления.
Място вече няма!
Засега даже почти успявам да устискам, само 2-3 нови тази година. :lol:

Бреда, седум албум толкова го обичам, но нямам червената форма като твоя. Почти си мисля, че моят е подвидът murales. Имах големи планове за него и вече имам и количеството, което е нужно.

Изображение

За мен е перфектният букет, чакам си го всяка година с нетърпение и при това има тичинки цвят каберне, които само след 24 часа във вода вече ги виждаш и с просто око. Не ми се е удало досега обаче да им направя добра снимка.

Изображение


Изображение

За спуриум не ми се говори - никога досега не съм виждала със собствени очи цветът на този седум. Какво ти... аз дори не успявам да го стресна достатъчно, за да ми почервенява през зимата, а специално купих особено червенеещ сорт :lol:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Breda »

Скио,даже не знаех какво си имам :lol: Донесе ми го една приятелка от някакви скали от някаква екскурзия,бяха едно две стръкчета,беше зелено в началото,после като се разрастна почервеня
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от Breda »

И сукулентите почеверняха от студ :D
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”