Ферария

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ферария

Мнение от Миша »

svetla06 написа:А дали не може dobis да си признае как я гледа тая красота ;) :lol: ? Ей така - надълго и нашироко! :D
Ми тя обясни,не трябвало да спи зимата.Доообс,къде беше зимата да ми кажеш :ufff: :cry:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ферария

Мнение от dobis »

Не знаех и аз , просто ми дожаля и я прибрах и понеже си беше синя , я поливах ...но аз съм писала още тогава , ще я оставя да ме води, и така стана . Ако някое реши да спи , ни вода , ни топло може да го накара да седи будно , то си се скюфква и заспива ...може би сега след като се изцъфти , ще заспи ...редно е , но пък малчовците са по 20 см вече, тънички са листенцата, като на бебета фрезии , може би като при калата след година две ще се отделят . Пак не знам , само гадая .
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Ферария

Мнение от svetla06 »

Благодарско :tzvetentze: !
Просто очаквах да го видя тук и затова... От моите единия картоф се спомина, а другия е здрав, но ни вопъл, ни стон... И какво да го правя сега? :hmmm:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Ферария

Мнение от al.yank »

Шантав,вампирски цвят :sheart: Умирам си за такива.Идея си нямам що за чудо е това,обаче е страхотно!Отивам да почета.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ферария

Мнение от dobis »

svetla06 написа:Благодарско :tzvetentze: !
Просто очаквах да го видя тук и затова... От моите единия картоф се спомина, а другия е здрав, но ни вопъл, ни стон... И какво да го правя сега? :hmmm:
Щом е здраво , изнеси го някъде на слънце , рядко го поливай и то отдолу , не се знае кога ще реши да избива , може скоро , може и след 2 месеца . Слънцето тегли , има ли живец , ще го усети и ще го вдигне. Мъгла са ми проклетите африканци , обикновено сега започват да заспиват луците и някъде август пак започват да се будят, но бофаните заспаха някъде през февруари , една брунсвигия се събуди , другата до нея никакви шемети, амохариса и раухията са с листа вече...беладоната май се готви да спи...никаква система няма при тях , по- точно има , но няма оправия . Обичайно пазара за тях е в началото на лятото, предполага се че тогава спят и за есенните дъждове да са готови да се будят...ако това може да ти помогне ...само не я преводнявай , по-добре суха , все ще има някакви запаси да избие листото , отколкото да я загниеш .


Мишле , щом твойта се е показала , и Светлето може да я очаква до месец ... Може да цъфнат точно през март април както каза Майк. Не помня кога беше поръчката , но някъде през август май никнаха миналата година . Да са живи , само това , ще си оправят графиците , ще спят ли , няма ли , тяхна си работа ...едно е ясно някъде на умерено топло , по-скоро хладно за зимата и светло и на когото когато му дойде музата . И стандартното и изтърканото , поливайте само когато е сухо вече , особено през лятото размахайте разни подложки под саксиите- картоф , на тъмно , не се знае знае ли се.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ферария

Мнение от dobis »

малко рачешката , но тази вечер хващам и как се показва пъпката

Изображение

с прецъфтелия цвят , а утре пак ще цъфтим

Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ферария

Мнение от dobis »

То тая краста май си е моя ...сама си бърборисвам и бая , но все пак.

Дъртата още се опитва да е зелена , отива към заспиване , но още се крепи , новото при ферарията е покаралото ново връхче. Не е бебе , баш биля дебелко си е като старата миналото лято. Изненада ме , очаквах първо окончателно да скапе старото , да поспи и после да се надига , но си е извратения , та сега го доказва за пореден път. Хубав нов шип се е пръкнал , вече 3 см . На който е жива , да я оглежда и преглежда , стискам палци.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ферария

Мнение от dobis »

И пак аз ...мойта гадина пуска млади , изсъхва ги , пуска нови дебели, храни охлювите , после пак пуска млади ли стари ли .. изтървах й края . Сега е чудесна туфичка от 4-5 стъбълца , с по няколко листа , от 10 до 50 см , напращяла от дъжда и снега . Новината каква е - другата грудка , дето беше омекнала и си мислех че вече отдавна е изгнила , но абсурд да ровя за нея да не скапя първата ... та тази мизерийка не само е жива , но е пуснала сега и тя връхче.

Със сигурност има още две живи , на Светлето и на Мишлето ...ако спят , поливайте , на някоя остъклена и да се събуждат ако не са ...или Мишлето просто да погледне нейната , кой знае къде е свряна :hihihi: Може да е дръпнала без да бъде забелязана.
И ако си мълчите , напролет ако нямам и цвят , просто темата ще е до тук. :twisted:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ферария

Мнение от Миша »

Мишето да се отчете-мен не ме обича тая китка,тя си е на Добс,за да не я забравям ,съм я сложила при пуята,и си е един обикновен картоф,нито расте,нито загива,свеж изпънат картоф,сега ако кажеш и как да я накарам да покара :hmmm: Пуйчето расте,вече си е пуйчище,а тя не покарва :evil:Миналата година тръгна до някъде и до там,сега спи :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Ферария

Мнение от Mike »

Моята също има 4-5 връхчета по десетина см са вече.
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”