Мъх сфагнум

Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Мъх сфагнум

Мнение от Невена »

Виждам, че темата е стара, но наскоро се сдобих със сфагнум мъх от tropiki.biz и ми остана малко количество и искам да знам как да го съхранявам и дори размножавам.. Доколкото разбрах поддържането на влага е достатъчно, но не ми стана ясно в какъв съд да го сложа, да поливам или да напръсквам и колко често? Изображение Ейй за това си говорим..
Аватар
malina7712
Двойно кафе
Мнения: 175
Регистриран на: Дек 1, '09, 21:49
Местоположение: Русе

Re: Мъх сфагнум

Мнение от malina7712 »

Аз мисля, че този мъх не е жив. Тоес не може да се размножи.
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Мъх сфагнум

Мнение от Невена »

http://tropiki.biz/Sphagnummh-na-saksija-p-397.html" onclick="window.open(this.href);return false; ето това е .. не е уточнено дали е жив
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Мъх сфагнум

Мнение от hinotori2772 »

Невена написа:http://tropiki.biz/Sphagnummh-na-saksija-p-397.html ето това е .. не е уточнено дали е жив
То се вижда че не е.
Аватар
Rangakusha
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Дек 19, '14, 18:59

Re: МЪХ СФАГНУМ

Мнение от Rangakusha »

dimitar написа:Да, прилича, но не е сфагнум.
dobis написа:През есента Светка ми изпрати мъх , жив и здрав е и досега , в тубата си го гледам , една камара орхидеи минаха на реанимация от там...единствено не знма дали не трябва да го наторя с нещо , че живее милия от нищото, някакви мизерни парченца торф. Светка да каже с какво да го нахраня..
С нищо! Иначе ще го загубиш :nod: Влагата и светлината са му достатъчни.
dobis, моя се намоножи прекалено много в терариума. Расте, та расте. Рязах, раздавах и пак ще раздавам :daaa:
А да питам, щото не ми се къса от природата, дали някоя добра душа, чийто терариум/туба е обрасла може да сподели мънечко, мойте орхидейчовци много ще са му благодарни :tzvetoman:

мерсиииииии
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Мъх сфагнум

Мнение от juliboss »

не знам от къде си, Rangakusha, но в София скоро си купих 1 щайгичка жив сфагнум от L2-Company, оранжериите им са срещу БАН, до преди няколко дни още го имаше, макари поизсъхнал, защото не го съхраняват добре.
Аватар
Rangakusha
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Дек 19, '14, 18:59

Re: Мъх сфагнум

Мнение от Rangakusha »

A, Чудесно! (от София съм) Знам ги аз оранжерийте - не се бях заглеждал, ма то там е такава гробница, че знае ли човек накъде да гледа...

Мерсииии!
Аватар
katiasis
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Авг 17, '14, 21:36

Re: Мъх сфагнум

Мнение от katiasis »

Здравейте. Преди време се сдобих с малко сфагнум мъх с и исках да си го размножа за орхидеите ми ,но проблема се появи след време ,когато мъхът ми започна да мухлясва .Искам да помоля за съвет,как да се справя с това .Ще бъда благодарна ,ако ми дадете съвет .
Аватар
katiasis
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Авг 17, '14, 21:36

Re: Мъх сфагнум

Мнение от katiasis »

Здравейте.Искам да помоля ,ако някой знае как, нека ми пише. Ще ви бъда благодарна за съветите
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Мъх сфагнум

Мнение от juliboss »

по-горе бях написала, че продават жив в оранжериите срещу БАН. Не знам какво му е състоянието вече и дали го имат. Друг вариант е да си купиш сушен на блокче, имаше по едно време в Бриколаж, сега не знам.
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”