Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Модератор: Миша

Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от daxc »

Засадих в двора балучка и чесън за пролетна зелена салата и съседските котки изровиха всичко.
Дайте идея как да ги откажа да ровят?
Отказвам идеи свързани с кучета, отрови и подобни.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от calico »

daxc написа:Засадих в двора балучка и чесън за пролетна зелена салата и съседските котки изровиха всичко.
Дайте идея как да ги откажа да ровят?
Отказвам идеи свързани с кучета, отрови и подобни.
докато поникне - покриваш с найлон и затискаш краищата.
като поникне вече не могат да го изровят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
незабравка

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от незабравка »

Д,,агривало също става.Аз хвърлих отгоре засенчващата мрежа ,която правеше сенчица на доматито и я защипах тук-таме с малко камъни.В Пинтереста пък един тип беше набучил пластмасови вилици с със зъбите нагоре между зеленчука . :D Може и да им се отвлича вниманието със сантолина садена наблизо,много обичат да се търкалят върху нея .-ама да не би да си рекат-''Хубаво се потъркалях,я да взема сега и да се поразкърша с малко ровене на болучки. :lol:
Deleted User 2919

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от Deleted User 2919 »

Прочетох, че котки не обичат меризма на оцет.На лехите в овошките да се сложи парцалчета , намокрени с оцет.Растение, което не обичат и котки и кучета Колеус (Coleus caninus),Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от Албена »

Аз нахвърлям върху лехите тънки клони,но това е изпълнимо само ако имате събрани съчки за печката. :mrgreen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от zeleno »

Албена написа:Аз нахвърлям върху лехите тънки клони,но това е изпълнимо само ако имате събрани съчки за печката. :mrgreen:
точно :daaa:
нахвърлят се щедро разчепатени клонаци , най-отгоре може и по някой особенно бодлив - розен и така категорично ги отказваш
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от calico »

Зеленко, бодливи рози слава Богу има в изобилие, винаги може да се накълца нещо :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от maranta »

zeleno написа:
Албена написа:Аз нахвърлям върху лехите тънки клони,но това е изпълнимо само ако имате събрани съчки за печката. :mrgreen:
точно :daaa:
нахвърлят се щедро разчепатени клонаци , най-отгоре може и по някой особенно бодлив - розен и така категорично ги отказваш
Точно розени клони бях наредила върху мащерката(че беше прясно засадена) и съм наблюдавала как тъпчат отгоре и не им пука от моите противокоткови мерки :twisted: Трябва си просто повече клонаци да се сложат, да нямат достъп просто :)

daxc, може някъде да поразкопаеш малко местенце, да им отвлича вниманието :nod: Те са убедени :lol: , че си им направила нова тоалетна, затова ровят, мдам :)
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от daxc »

maranta написа:
daxc, може някъде да поразкопаеш малко местенце, да им отвлича вниманието :nod: Те са убедени :lol: , че си им направила нова тоалетна, затова ровят, мдам :)
Това го пробвах. Те си харесват балучката. Имам чувството, че им харесва да разкопаят и след това да играят после с нея. За няколко дена ми извадиха поне половината.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Как да се справя с вредители по зеления лук - котки

Мнение от Албена »

Миналата година ми се стори ,че не ровят много и не сложих клони.Намирах от време на време по няколко лучета извадени и пак ги засаждах. Те вадят , аз садя. :mrgreen: И си порасна лука с няколко пресаждания. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”