Препоръчайте ми препарат против...

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от tili »

Ами точно това е станало с непроверената пръст от двора на ТКЗС-то. Внесла съм разни гадове :) Не съм ги видяла, но точно септември садих тази трева. Ще опитам през април да поразкопая и да видя. Благодаря, Наденце!
sasha

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от sasha »

Това може да се получи и от мравки, имали сме такива случаи. Пръскай и срещу тях.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от tili »

sasha написа:Това може да се получи и от мравки, имали сме такива случаи. Пръскай и срещу тях.
Мравките са ми стари познати и добре се оправям с тях, Саше :) И с другата гад ще се запозная, щом трябва :stiskam:
Deleted User 2919

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от Deleted User 2919 »

Препоръчайте ми препарат против нематоди..Напръсках с син камък мястото, май, престанаха да шават.. ,но не съм сигурна за ларвите им и яйцата..Пишат ,че всички препарати против тях токсични, даже са отровни за хората..Няма ли био или не толкова токсични?!.Ще засея тагетис, но докато той ще порасне, тези гадини доста бели могат да направят..Помощ!!!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от Daniela Pargu »

Когато са в саксия - добре действа накисване на саксията в съд с разтворен калиев перманганат,
но не знам в градината как да се приложи - пробвай с поливане - няма да навреди, ако не помогне! :stiskam:
Deleted User 2919

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Когато са в саксия - добре действа накисване на саксията в съд с разтворен калиев перманганат,
но не знам в градината как да се приложи - пробвай с поливане - няма да навреди, ако не помогне! :stiskam:
Явно се появи с птичи тор..Преди нямаше, имах глупост да взема от едни хора, които държаха кокошките..Намерих препарат. против нематоди.
Биоакт (нематоцид)
Био инсектициди

Спада към така наречените „зелени препарати”, регламентирани за органично земеделие.
Активно вещество: жизнени спори на гъбата Paecilomyces lilacinus, щам 251 с титър 2 х 109 грам продукт
Формулация: гранулат
Производител: Профита
Екотоксичност: Не токсичен за водни животни и фауна.
Категория за употреба: Свободна употреба
Карантинен срок: не се изисква
Срок на годност: 2 години ( при температура -5 до +3 °С )
Разрешена употреба:
0,4 кг/дка с раб.р-р 50 л ( при ППВ най-малко 70 % ) срещу нематоди
Второ третиране – след 6 седмици
Трето и четвърто – при необходимост след 4-6 седмици
Може да се внесе и с капкова система.
Начин на действие: Гъбата P.lilacinus е патоген за всички стадии на растителните нематоди, които се развиват в почвата / Globedera rostochiensis, Meliodogyne spp., Pratylenchus spp., Heterodera spp., Radopholus similis./ .При миграция на ларвите или възрастните нематоди, спорите на гъбата полепват по кутикулата, покълват и проникват в тялото, като образуват мицел, ползвайки за храна телесно то съдържание. Спорите на гъбата се запазват дълго в почвата, а количеството им се увеличава за сметка на унищожените нематоди, които са служили за хранителна среда на гьбата. По този начин спорите в почвата са една естествена защита срещу растителните нематоди. За разлика от действието на химическите препарати, което е регламентирано като период на действие и след това почвата остава без защита и плътността на нематодите е много бързо се възстановява, при БИОАКТ - ВГ защитата остава в почвата и след унищожаване на културата и при I попадане на зараза от нематоди през този невегетационеп период гьбата ги унищожава.
Приложение: Биоакт се използва при оранжерийни цветя и зеленчуци, картофи за семепроизводство, разсадопроизводтво на тютюн и др.
Опаковки : 0,400 кг.

Надявам се, че ще помогне и на другите, които получили тази напаст!
!!!!!!!
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 368 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от botan »

Моля, препоръчайнте ми коктейл против белокрилка, акари и брашнеста мана/ботритис. :)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от jozefin »

Някой знае ли колко е карантината на Дантоп за краставиците? В специализираните сайтове не се посочва.
valeto
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Фев 25, '19, 13:06
Местоположение: Монтана

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от valeto »

Да вдигна малко темата с въпрос.Как да се преборим с бълхи?Имате ли такова чудо по дворовете?През една къща от нас има един дядка,който гледа овце и кози.И тези гадини се прехвърлиха и при нас.Пръскахме с какво ли не,има затишие,оттърване -не.Най-концентрирани са там,където ще слагам доматите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Препоръчайте ми препарат против...

Мнение от Lilly »

миналата година стълбището на къщата беше станало страшен бълхарник - от котките, които спят по стълбите , когато е студено.
Пръсках с Айкън / и фирмите пръскат с това/ , но пръсках поне една седмица всеки ден, преди да ги унищожа.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”