Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Модератор: Миша

Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от къщичка »

Няма да пускам снимка на това гнусно същество, давайте идеи как да ги изтребя, често виждам в къщата такива. И на снимка не мога да го гледам, настръхвам чак!
И хапе ли това, четох, че е хищник? Щото има нещо в нас, което ни хапе и не знам какво.
РОУЗ

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от РОУЗ »

На вила в Албена като сме били имаше такава гад, скрипя ѝ казваха. Мисля, че се въдеха в банята.
Тогава купих Райд и пръсках, май синия Райд, не помня вече, отърва ни за няколко дни, но предполагам, че има и други по-дълготрайни препарати срещу тях.
Обрив имаше една девойка от групата, беше я полазила гадината.

Тук прочетох и за хапещи:
http://vrediteli.bg/stonojki-skolopendri-skripia" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от ToBo »

Биокил. Опасен за студенокръвни. Дават го за помещения и да пръскаш директно домашни любимци :nod: Т. е. детето е в безопасност относителна :hmmm: Дни наред после събираш трупове на всичкото насекомо, заселило се у вас :nod: Първият път бях втрещена с какво съм живяла :shock: Сега си имам щурец в спалнята от 2 дни, но не ми пречи :lol: По-скоро се чудя как да го освободя навън :hmmm:
Има и една Фендона, препоръчана от фирма за борба с насекоми. Казват да се разреди най-слабо, но все пак според етикета. Пръска се и се излиза за деня :nod: Ефектът държал целия сезон - мравки, мухи, паяци и т. н. НЕпроверено, защото няма такъв ден, дето да няма никой :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от къщичка »

Да, скрипя му казват също.

Тобич, точно такова ми трябва, за цял сезон.
Ще измисля ден, в който да опръскам в нас и да зачезнем през деня.
Кой знае колко трупове ще има...
nanobanano
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Апр 18, '16, 17:24
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от nanobanano »

А има и хора,които отглеждат по-големи дори стоножки наречени Сколопендри :D Не ви препоръчвам да търсите снимки в гугъл :D
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от pepina »

Тази пролет една сколопендра с дължина около 20 см прекоси спокойно пода на хола ми. Няма да споделям какъв звук издадох. Обаче независимо от звука я залових с една тенджера, под която пъхнах после картон и - ужасно е, знам - но просто я сложих на котлона. Не ми дойде на ум как иначе да се оттърва от този звяр ,без за се налага да го виждам. Чувала съм, че по-едрите можели да изядат и мишка. Поне седмица после ми се привиждаше в банята или в леглото. Слава Богу, не се повтори.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от ToBo »

Пепина, при вас има странни същества, така да го кажем :lol: Била съм на лагер там едно време и буквално гонехме всичко от стаите, преди да си легнем :lol:
Моят щурец не даде да го хвана, не намери пътя и се спомина :eeeh:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от calico »

Биокила има последействие около месец. Пръскайте пода и первазите. Всичко каквото мине от там, умира
Като сме ходили из гори, съм пръскала нас и децата с него, безвреден е зз хора и домашни животни
И сега като газя из тревата, всеки ден се пръскам до коляното с него
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от pepelqshka71 »

Светле, аз съм пръскала с фендона http://dddmagazin.com/fendona-60-sk-10-ml" onclick="window.open(this.href);return false; , като за хлебарки съм разреждала 10мл в 0,700л вода. Пръскам навсякъде включително и шкафовете с храната. Не излизаме навън. Имаме и домашен любимец. Безвредно е. Дават го като препарат с най-слаба токсичност. Това ми препоръчаха във ветеринарната аптека.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
nanobanano
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Апр 18, '16, 17:24
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Къщна стоножка (Scutigera coleoptrata)

Мнение от nanobanano »

calico написа:Биокила има последействие около месец. Пръскайте пода и первазите. Всичко каквото мине от там, умира
Като сме ходили из гори, съм пръскала нас и децата с него, безвреден е зз хора и домашни животни
И сега като газя из тревата, всеки ден се пръскам до коляното с него
Значи ли това,че става против бълхи и кърлежи за райграса примерно или ще се отмие бързо?
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”