Кърлеж.

Модератор: Миша

Deleted User 2919

Кърлеж.

Мнение от Deleted User 2919 »

От тема за доматите прехвърлям тук разговора.
http://www.mosmedclinic.ru/e/%D0%9B/89" onclick="window.open(this.href);return false;
Тук се препоръчва след ухапването да пие тетрациклин 5 дни . Понеже в селска местност няма къде да занесеш за изследване, за Лаймска болест върху кърлежа не написано..За три дни пиене на тетрациклин четох в една листовка, разпостранявана именно за кърлежи и именно аз болести, които носят , освен Лайма те разнасят и менингит, енцфалит, гельмиты, бореллиоз и ерлихиоз..В листовката, за коята споменавах, пишеше за Лайма и три дена пиене на тетрациклин..Тъй де..
На селото стъпих върху ръждлива тел при почистването на двора , като купихме къщата..Биеха ми инжекция, на руски столбняк, бре не помня как на български, аха, Тетанус. ..Та лекарката в Спешното ми казва:, че сега цяло лято съм ваксинирана и от кърлежи.. :dovolen:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Кърлеж.

Мнение от Албена »

По принцип Алина е права ,но не бързайте да започвате с антибиотик. След като сте отстранили кърлежа ,наблюдавайте мястото на ухапване.Не винаги кълежът ви предава някаква инфекция. Само ако мястото се зачерви и оттече ,потърсете лекар. Ние живеем на село и въпреки ,че редовно косим и нямаме животни ,все се случва на някой от семейството да се забие кърлеж.До сега ,да чукна на дърво ,не се е случвало да се разболеем .
Изваждам кърлежа с игла ,като го въртя.Мястото на ухапване мажа със спирт ,ракия ,йодасепт -каквото имам под ръка. Съседът ни преди години боледува от лаймска болест ,но си спомням ,че го лекуваха с големи дози доксициклин.
Deleted User 2919

Re: Кърлеж.

Мнение от Deleted User 2919 »

Албена написа:По принцип Алина е права ,но не бързайте да започвате с антибиотик. След като сте отстранили кърлежа ,наблюдавайте мястото на ухапване.Не винаги кълежът ви предава някаква инфекция. Само ако мястото се зачерви и оттече ,потърсете лекар. Ние живеем на село и въпреки ,че редовно косим и нямаме животни ,все се случва на някой от семейството да се забие кърлеж.До сега ,да чукна на дърво ,не се е случвало да се разболеем .
Изваждам кърлежа с игла ,като го въртя.Мястото на ухапване мажа със спирт ,ракия ,йодасепт -каквото имам под ръка. Съседът ни преди години боледува от лаймска болест ,но си спомням ,че го лекуваха с големи дози доксициклин.
Гадно е за гледката, ами гледайте да не идва при вас.. :stiskam:

http://www.ctlymeriders.com/whatisld.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Исках да сложа снимката, а ми който иска, ще види в статията..Доста неприятно животно и петното..
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Кърлеж.

Мнение от къщичка »

Това пък да се агитира за ваксина Тетанус е неприемливо. Първо, след ухапване от кърлеж не се поставя Тетанус, доктора, който го е казал може да си хвърли кетапа.
Второ, ваксините са чисто промиване на мозъци, справки из нета много.
Трето, няма 100% гаранция, че организма ви ще си изгради защита от Тетануса , т.е. за ваксината имастатистики, че не предпазва 100%, отделно има много странични ефекти и не бива да се поставя с лека ръка или щото първият срещнат доктор е казал.
Тетануса може да пипнете от изпражненията на животните, от оборската тор, от почвата и т.н.
Това е каро ваксината за хепатит В, която се поставя от родилното, което няма логика, тъй като той се предава по кръвен и полов път. А колко чесро се прелива кръв на бебета, за секса да не говорим.
Така че, преди да се агитира за ваксините, малко човек трябва по-широко да се информира, всяко нещо си има обяснение и имунизирането на населението не е от това, че Световната здравна организация е притеснена дали ще оцелеят хората, а точно обратното.
Та на въпроса - след ухапване от кърлеж не се пие антибиотик, нито се поставя ваксина. Евентуално се дава кърлежа за изследване или поне се запазва.
Deleted User 2919

Re: Кърлеж.

Мнение от Deleted User 2919 »

къщичка написа:Това пък да се агитира за ваксина Тетанус е неприемливо. Първо, след ухапване от кърлеж не се поставя Тетанус, доктора, който го е казал може да си хвърли кетапа.
Второ, ваксините са чисто промиване на мозъци, справки из нета много.
Трето, няма 100% гаранция, че организма ви ще си изгради защита от Тетануса , т.е. за ваксината имастатистики, че не предпазва 100%, отделно има много странични ефекти и не бива да се поставя с лека ръка или щото първият срещнат доктор е казал.
Тетануса може да пипнете от изпражненията на животните, от оборската тор, от почвата и т.н.
Това е каро ваксината за хепатит В, която се поставя от родилното, което няма логика, тъй като той се предава по кръвен и полов път. А колко чесро се прелива кръв на бебета, за секса да не говорим.
Така че, преди да се агитира за ваксините, малко човек трябва по-широко да се информира, всяко нещо си има обяснение и имунизирането на населението не е от това, че Световната здравна организация е притеснена дали ще оцелеят хората, а точно обратното.
Та на въпроса - след ухапване от кърлеж не се пие антибиотик, нито се поставя ваксина. Евентуално се дава кърлежа за изследване или поне се запазва.
:shock: Къщичка, къде е агитката? :o Аз имах рана на крака, замърсена с почва, тел мина през обувката, проби кожата и влезе дълбоко...Веднага почистих, дезинфицирах, но отидохме в Спешното..е, понататък какво стана, писах..Пак спор, нииииискам..иначе ще прeстана да пиша мнението си.
Това е от български лекар:
http://bolenzdrav.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B ... 0%B6%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Това е немски лекар:
http://www.otizvora.com/2015/03/6740" onclick="window.open(this.href);return false;

Лекарката от Спешното Св.Анна не е била случайна, има доста стаж.Нито ми приятелка, нито позната да я рекламирам.Лекарка с висше в Спешното...Тя вероятно не каза ей така, кърлеж пренася и тетанус..Но аз не споря, даже немски лекар това пише, всичко е зависи от човека...И общата ваксина от всичките болести е Имунитет. Той ни пази, той .
Тъй де..
troll

Re: Кърлеж.

Мнение от troll »

Ами аз един път пипнах кърлеж.
Боли като се впива в теб, а после е странно, щото имаш едно кафяво, сиво топче израстнало на крака( в моя случай).
Аз веднага го показах на дядо си.
Той много добре познаваше гората и ми обясни, че от там минават овци.
Обясни ми и че трябва да убедим кърлежа сам да си отиде.
Запали цигара и я поднесе към гъза на кърлежа, който като му припари тутакси излезе и го изхвърлихме на земята.Дядо ми ми каза, че може и с олио и с вода да свършиш работата. Щото кърлежа диша.Ако го потопиш под вода или го намажеш с олио той веднага излиза за да си намери кислород.
:mrgreen:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Кърлеж.

Мнение от къщичка »

Трол, първият кърлеж като ме Уапа и аз се уплаших и запалих към спешното в града. Да, ама там ми искаха 20 лв да ми го извадят, пък аз бях тръгнала без пари, нали съм здравно осигурена, там кой да ти мисли, че 20 кинта струва ваденето на кърлеж. И го намазах с олио и излезе. Вторият път пак с олиото. Жива съм. Лекарите там ми казаха, че няма нужда от ваксини, но аз все пак проверих.

За ваксините изобщо не споря, ако се приема като спор, то е в добрия смисъл. Много хора са наежени срещу тях (срещу това да не поставят ваксини), но всеки има глава на раменете и мишка в ръцете :) Но човечествтото живее в голяма заблуда за много неща на тоз цвят, управлявани от големи Ора, манипулация е страшна!
От някои ваксини има ползва, но от повечето не, примери много как след масова ваксинация започва епидемия, това и в последните години е било. Хората са се избавили от някои болести в миналото най-вече заради по-високата хигиенна култура, а не щот ваксините са станали иновация.
Спина е умишлено измислен, разните му там птичи вируси ен1хаш1, също. Нали фармацията трябва да гушка пари.
Така че аз съм далеч от спор, който се е парил от ваксините и после гледа деца инвалиди цял живот, той знае. Но човек разбира нещо когато му се случи и акъл не обича българина да приема.
Колко деца на 18 години "пипват" неизлечимата множествена склероза след ваксината с Тетанус,м? Познавам няколко такива хора. Точно след ваксината. Лекарите знаят повечето, но не го признават, ще си загубят кетапа. Но повечето лекари не поставят ваксини на себе си и децата си, ама няма да го пишат това из нета публично.

А лекарски светила познавам, колкото са по-високо в йерархията (доцент, професор), толкова повече агитират за ваксините и те плашат без тях какво може да стане. По тази тема много мога да разказвам от личен опит със Големи Софийски Лекари, професори невролози. Те иначе нямаше да стигнат до ниво професор. Щото за тях науката е книга, доказване и изтъкване, а доста от лекарите вече са далече от Човещината и клетвата, която са положили, която започва "Първо-не вреди!"

Много интересна книга, написана от медицинска сестра, и не само тя, и вече доста лекари са проговорили и истината излиза наяве. Нямам предвид само ваксини, но аз съм до тук, че вече сте ме писали в графа "ненормална".
troll

Re: Кърлеж.

Мнение от troll »

Ваксините са хубави за мнозинството!
:mrgreen:
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Кърлеж.

Мнение от MitkoGeorgiev »

troll написа:Ами аз един път пипнах кърлеж.
Боли като се впива в теб, а после е странно, щото имаш едно кафяво, сиво топче израстнало на крака( в моя случай).
Аз веднага го показах на дядо си.
Той много добре познаваше гората и ми обясни, че от там минават овци.
Обясни ми и че трябва да убедим кърлежа сам да си отиде.
Запали цигара и я поднесе към гъза на кърлежа, който като му припари тутакси излезе и го изхвърлихме на земята.Дядо ми ми каза, че може и с олио и с вода да свършиш работата. Щото кърлежа диша.Ако го потопиш под вода или го намажеш с олио той веднага излиза за да си намери кислород.
:mrgreen:
Трол просто си имал късмет и кърлежа не е бил заразен. При такова вадене с огън, олио или вода той повръща преди да излезе и точно тогава заразява.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Кърлеж.

Мнение от MitkoGeorgiev »

troll написа:Ваксините са хубави за мнозинството!
:mrgreen:
А за ваксините... недейте да забравяте, че най-голямата победа на медицината досега е ликвидирането на едрата шарка и това е станало с ваксина :dovolen:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”