Кърлеж.

Модератор: Миша

MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Кърлеж.

Мнение от MitkoGeorgiev »

Албена написа:По принцип Алина е права ,но не бързайте да започвате с антибиотик. След като сте отстранили кърлежа ,наблюдавайте мястото на ухапване.Не винаги кълежът ви предава някаква инфекция. Само ако мястото се зачерви и оттече ,потърсете лекар. Ние живеем на село и въпреки ,че редовно косим и нямаме животни ,все се случва на някой от семейството да се забие кърлеж.До сега ,да чукна на дърво ,не се е случвало да се разболеем .
Изваждам кърлежа с игла ,като го въртя.Мястото на ухапване мажа със спирт ,ракия ,йодасепт -каквото имам под ръка. Съседът ни преди години боледува от лаймска болест ,но си спомням ,че го лекуваха с големи дози доксициклин.
Да това е един от антибиотиците но действително в много голяма доза и прием минимум две седмици. Искам само да добавя, че наблюдението на мястото трябва да продължи поне един месец - това е карантинния срок на болестите. Освен за зачервяване, с големина от две стотинкова монета до петстотинкова, може и без оток, се следи и температурата и ако се вдигне през този месец на 37 - 37.2° също се търси лекар. Лошото е че в България, в 21-ви век човек не може да си осигури дори и в София и другите по-големи градове нормална медецинска помощ, а какво остава за по отдалечените малки места, макар че аз лично завиждам на хората, които живеят там :dovolen: И един виц описваш нашата действителност:

В новия епизод на "Умирай трудно", Брус Уилис ще играе български пенсионер по клинична пътека. :mrgreen:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
stefka
Кафевар/ка/
Мнения: 722
Регистриран на: Апр 8, '11, 12:52
Местоположение: София

Re: Кърлеж.

Мнение от stefka »

Вижте лесен начин за вадене на кърлеж
http://tickfree.eu/?gclid=CjwKEAjw3qu5B ... oCLG7w_wcB" onclick="window.open(this.href);return false;
ама не съм го пробвала още-дано не ми се наложи
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Кърлеж.

Мнение от къщичка »

MitkoGeorgiev написа:
troll написа:Ваксините са хубави за мнозинството!
:mrgreen:
А за ваксините... недейте да забравяте, че най-голямата победа на медицината досега е ликвидирането на едрата шарка и това е станало с ваксина :dovolen:
Глупости, все още има едра шарка.
незабравка

Re: Кърлеж.

Мнение от незабравка »

Гледай тука какви обсъждания на ваксини имало.Тука за драйфащите кърлежи не съм съгласна-чичо ми е доктор ветеринарен-харен при това-той ми е вадил така кърлеж като бях малка с намазване с олио и завъртване.И тва е комай единствения път когато кърлеж се е впивал в мен/като изключим данъчните/.Обаче аз съм много страхлива-кракът ми и не стъпва по поляните около разсадника,кучето пипам след като е щателно прегледано,селски туризъм и планина-задължително напръскана с тонове репеленти .! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”