Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Модератор: Миша

emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от emi »

Сега съм в чуденка - да поливам ли клематисите с Байкала, да не се разболяват от детската болест или след като забележа типичното увяхване по тях, тогава :hmmm:
И дали, изобщо по клематисите е добре с Байкал?
denitsavm

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от denitsavm »

Ами не да поливаш и не сега :dovolen: В почвата около клематиса пръскаш със заравяне, така че почвата да го покрие + листно пръскане. Но това, когато температурата на почвата стане трайно над 10 градуса. Т.е. след средата на април
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от kim »

Дали съм разбрала правилно? Този концентрат, който го имаме не може да го ползваме директно, разтваряш във вода и поливаш/пръскаш/.Първо трябва да "подхраним" бактериите и след като се активизират, тогава да се ползва.Нали така или аз не съм рабрала? И още нещо.От така готовия разтвор, правили се пак някаква концентрация или се полива директно?
Ще ми се Таралас да се включи, тъй като някъде беше споменал, че има горчив опит с този продукт.Да каже какво е имал впредвид.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от Краси Лазаров »

Здравей,ако препарата е в еднолитрова бутилка не е концентрат,30 и 40 мл. разфасовки са концентрат. Препарата от еднолитровата бутилка се разтваря във нехлорирана вода с температура около 25 гр. по описаната на етикета концентрация,изчаква се около половин час и се използва директно без повече да се разрежда. Сега сравнявам препарата на варненската фирма и на сортови семена,първия се представя много по-добре. Направих екстракт при същите условия и обем и за двата препарата и варненския започна да ферментира в пъти по-бързо. Направих и около един тон компост става перфектно,до времето на засаждане ще узрее достатъчно и мога да го използвам в лехите и за доматеното дърво. До градината ми има торище с конска тор с повече слама,събирам зелена трева от градината полупрегорял тор и пръст и пилешка не прегоряла и правя две ведно хем компостиране на тор хем компостиране на органика. Ще пиша за резултата. Средноранните домати от накисване на семената с Байкал,поливане и листно пръскане пак с Байкал плюс подхранване с течен извлек от биохумус нищо друго не знаят и са перфектни.
denitsavm

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от denitsavm »

Краси, може ли подробно описание как го ползваш за компоста? Моя компост е от гнил до полугнил на дъното,/не е разбъркван от есента/ но горе си е с пресни треви... Да го вадя, разбъквам и добавям Байкал или?
Farmland
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Фев 10, '14, 14:19

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от Farmland »

Честито Възкресение Христово, съфорумци ! Бъдете всички Живи, Здрави и Щастливи и разбира се заобиколени с много полезни микроорганизми ;) (това последното го казвам като синоним на Здраве ;))) ) !
От няколко дена стартирахме и страничка във Фейсбук: https://www.facebook.com/em1bg" onclick="window.open(this.href);return false; - ще се радваме и там на вашите съвети, споделен опит и коментари!
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от jozefin »

Тъй като поливането ми е по-лесно от пръскането, може ли като засадя доматите на полето да ги поливам и с каква концентрация? 1 мл/л ли? И тази концентрация (1:1000) важи ли за целия (летен) сезон и всички култури (зеленчуци, плодни дръвчета, цветя)?
При поливането важи ли условието - да не се извършва при слънчево греене?
Пръскането на домат, краставици, пипер се извършва до времето на цъфтеж?
Deleted User 1445

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от Deleted User 1445 »

Не знам колко общо има с Байкала, но като го взехме, майка напръска плодните дръвчета. В момента имаме узряла череша, никоя друга година не го е правила толкова рано.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 386 пъти
Обратна връзка:

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от nadin »

Аз пък забелязах следното - някои разсади доста дълго седят в саксиите с торф защото бавно нарастват. Някои от листата бяха почнали да жълтеят, най-вероятно от липса на нещо, защото бяха садени почти в чист торф. След поливането с Байкала полека лека възстановиха зеления цвят на листата.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Байкал ЕМ - Инфо и Резултати

Мнение от jozefin »

Реших да приготвя разтвор за стайните цветя. Вече час престоява, но не се чува характерният шум при ферментация. Това означава ли, че нещо не е наред?
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”