Къртица

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 384 пъти
Обратна връзка:

Re: Къртица

Мнение от nadin »

Аз съм ползвала същите парчета на Бросс карбит в метални кутии и при мен ефект никакъв. Нито за къртицата, нито за сляпото куче. Тази година бяха по-малко заради това че в съседния двор кипеше трескава дейност, огради, строежи и т.н. Това изгони семейството дето си живееше с години в запустелия двор, така че и при мен намаляха драстично. Нищо друго не помага и аз съм се отказала.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5046
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 1301 пъти

Re: Къртица

Мнение от Lilly »

Съжалявам, да не би аз да се мъча да подвеждам хората...
Аз казах , че не стана веднага и от раз - може би 2 г го ползвах, преди да изчезнат къртиците изцяло. Препоръчах го на приятелка - от миналата година го ползва, тая пролет пак й купих и вече не съм я чула да се жали. Не се отказвай. Карбида е 4 лв кг./докато Брос е 8 и нещо за 0,5 кг например/ , когато видех къртичини , обработката засягаше целия двор. Освен това карбида е на големи камъни - и тоя миризлив задушлив газ е много повече. Не е скъпо , така че дори и да не помогне , няма да навреди. А аз ще купя пак от това, което препоръчва Вискяр - има дупки на повърхността, които са края на подземни тунелчета - не зная дали са слепи кучета, мишлета съм виждала да излизат от такива дупки.
Но откакто престанаха да излизат къртичините, аз престанах да правя какво и да е. Все пак аз съм на тяхна територия, не те на моята. Така че като няма видими щети - не ги мисля.
Аватар
Ники Стоянов
Кана кафе
Мнения: 571
Регистриран на: Юни 13, '13, 20:56
Местоположение: Варна

Re: Къртица

Мнение от Ники Стоянов »

Може да съм писал и преди, но пак да кажа 8-) - ако е къртица просто го приемете. И на вилата се нервирахме първата година - то капани, карбиди, бирени кутийки на колчета... нищо не даде особен ефект. Може би карбида беше най-ефективен. Но накрая просто го приехме. За три години нямаме умряло растение, заради надигане от къртицата.

Ако е сляпо куче тогава е страшно..
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 384 пъти
Обратна връзка:

Re: Къртица

Мнение от nadin »

Аз имам и от двете. Къртичините - повдигнатите купи пръст - са от къртици. Слепите кучета правят леко повдигнати тунели на повърхността, без да изкарват големи купчини пръст.
Аватар
Benji
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Юли 15, '16, 17:42
Местоположение: София

Re: Къртица

Мнение от Benji »

Здравейте,
Пробвайте да забиете по една пръчка във всяка къртичина, като гледате да улучите входа. При мен помага
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5046
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 1301 пъти

Re: Къртица

Мнение от Lilly »

Не зная това /с пръта в дупката/ как ще помогне..
Но пък аз много се израдвах на една идея / май беше от тоя форум / на някой, който беше сложил два будилника в тунелите, настроени да звънят през 12 часа :lol: :lol: :lol:
Малиййй, като зная аз колко се дразня от алармата сутрин, сигурна съм , че скоро няма да остане къртица в градината :)))))))))))))))))))))
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Къртица

Мнение от boggy »

Нашата вила е на решето :( Тези къртици са направили бойно поле :( Според мен трябва нещо по-сериозно да се предприеме :( Някаква фирма да викем може би :(
Четох бутилка с газ и маркуч по дупките, но надали ще помогне на такава голяма площ.Разкопали са сериозно :( Изображение
Аватар
tsvetinka
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Юни 8, '16, 18:59
Местоположение: Пловдив

Re: Къртица

Мнение от tsvetinka »

Boggy, нямам личен опит от борбата с къртици и сляпо куче, но не ти препоръчвам да се занимаваш с фирми. Това вече ти го казвам от личен и отчасти от професионален опит. Препаратите и методите, които те ще използват са същите, които тук по-нагоре момичетата са изредили. Резултатът ще е същия ако го направиш ти или те. Но финансовата изгода ще е в тяхна полза.
Пожелавам ти успех. Тук май борбата се свежда до това просто да намерят по-примамлив двор :dovolen: :dovolen:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Къртица

Мнение от Daniela Pargu »

aya_vhill написа:boggy ,
Този резултат- разорано по повърхността, повърхностни магистралки не е от къртиците, а от мишки, зимували под снега. Къртиците са си в тунелите, в техните входове на повърхността аз си мушкам ръката- толкова са широки. След като се стопи снега в такива "зимни квартири" намерих мъртви мишоци. Изгризали са корените на тревата и детелината и сега на това място е голо- няма какво да покара.
Това е истината!Не гонете къртиците- по-лошите полевки се заселват в техните апартаменти-и борбата е супер неравна !Уреди,отрови,котки -нищо не насмогва на популацията им!Ядат луковиците/даже и на фритиларийте!/Тревата-грозна гледка!
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Къртица

Мнение от boggy »

Къртици са, това мъжа ми с греблото го заравни.Просто не го снимах на купчинките.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”