Вкоренители

Модератор: Миша

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вкоренители

Мнение от Миша »

pipike написа:
Миша написа:Купувам го от L 2,но последните месеци все нямат и не знаят кога ще заредят ,като се поосвободя може да ходя до института по цветарство да взема ризопон,същата работа върши
Миша благодаря
L 2 ми е близо а и по телефона говоря с тях.
Ако намеря ще пиша.
А този италианския за 10 лв не се ле ползвала
не,ползвам този на Байер и ризопон,не виждам смисъл да сменям нещо,което ми върши работа и съм доволна ,за вкореняване във вода ползвам този на Лаксиферт
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Вкоренители

Мнение от pipike »

А този на Байер откъде го купуваш
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Вкоренители

Мнение от el pistolero »

Ако от някъде изскочи Байерски вкоренител, свиркайте на момента, че от сума ти време го търся безуспешно.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
dimalexpl
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Ное 28, '12, 20:11
Местоположение: Плевен

Re: Вкоренители

Мнение от dimalexpl »

А как му е точното име на този вкоренител на Байер, защото питах в една агроаптека, които предлагат техния асортимент, но на продавача му беше непознат този артикул :lol: . Може да го потърсим за доставка и от нета :hmmm: .
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вкоренители

Мнение от Миша »

Ето това е този прословут вкоренител, или иначе казано ризопон AA- 3-indolylboterzuur 0,25 %
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Вкоренители

Мнение от botan »

Ако просто намерим някаква голяма разфасовка индол оцетна киселина и я смесим с талк в съотношение 1:3 няма ли да получим същия, но по-евтин продукт. :hmmm:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
dimalexpl
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Ное 28, '12, 20:11
Местоположение: Плевен

Re: Вкоренители

Мнение от dimalexpl »

Миша, благодаря много за картинката :tzvetentze: - сега вече ще я намерим тая виагра за резниците :dovolen: . Даже ще имам база за сравнение, тъй като съм заложил резници с вкоренителя на лактофол.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Вкоренители

Мнение от el pistolero »

botan написа:Ако просто намерим някаква голяма разфасовка индол оцетна киселина и я смесим с талк в съотношение 1:3 няма ли да получим същия, но по-евтин продукт. :hmmm:
Ако вземем предвид и това нещо "3-индол оцетна киселина, C10H9NО2, М=175.2, изолирана е за първи път от човешка урина. Ауксин, фитохормон...", изкачащо в гугъл, то за още по- лесно няма ли да стане същото, ако се изпикаем в талк и го оставим да изсъхне ... или направо да топнем резниците в дадената проба докато е още топла- топла :mrgreen:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вкоренители

Мнение от Миша »

Голяма работа сте,нали вече обясних,че Ризопон има ,продават го и Института по цветарство в Негован,който ми е съвсем близо,и Витрофлора ,но обикновено на пролет ,и Плантела,срещала съм го и на други места май ,просто в момента сме в усилено рязане на зеле и нямам секунда свободно време ,за да отида до института,иначе не е никакъв проблем да взема ,ето и линк към плантела ,не гледайте,че пише ветеринарен комплекс,това са вносителите на цветните примамки против белокрилки и трипс,както и на разни биопрепарати за земеделието ,много сериозни хора са ,обаче да уточня,техния ризопон не съм го пробвала
http://www.farmauniversal.com/zoo-magaz ... rizopon-ii" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вкоренители

Мнение от Миша »

dimalexpl написа:Миша, благодаря много за картинката :tzvetentze: - сега вече ще я намерим тая виагра за резниците :dovolen: . Даже ще имам база за сравнение, тъй като съм заложил резници с вкоренителя на лактофол.
Вкоренителя на Лактофол е ..... :slips: ,май са заложили повече на талка :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”