Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата година ?

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от Murof »

greeneyed написа:То за искане- искам 8-) не ми се чака следваща поръчка. Така и не разбрах какво му се случи. :hmmm: Ако все още поддържаш офертата си, Murof, ще ти пиша на ЛС данни за получаване.
Пиши на лични адрес :daaa:
Нито една градина не е идеална.
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от magimei »

Срам -не срам ще си кажа болката :oops: .Моят ацер се развиваше чудесно ,отвори листенца ,започнаха да се издължават абе всичко както трябва.Обаче понеже ,когато го получихме беше все още хладно и приятно не съм се усетила ,че е на южната тераса и там ще му е много топло.Изведнъж покафеняха всички листа :ufff: :ufff: :ufff: и стоят като изгоряли.Веднага го преместих на сянка,но от тогава нищо вече 2 седмици.Май си заминава в цветният рай.Егати тъпата грешка :glupav: ,все си мисля че е от това ако не греша .Дали има някаква надежда да се възстанови ?Само едничък ми беше ,а и първият ми опит с тях .
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от Златка Трънова »

Същото се случи и с моите три.Листата започнаха да покафеняват от периферията към центъра и постепенно изсъхнаха напълно. Единия изкара на места нови листенца , но и те започнаха да съхнат. И моите са на южна тераса , но са навътре и на сянка.Сега с голям страх наблюдавам този от Plandorex 12.
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от ili.ko »

Magimei и с моя се случи същото тъкмо изкара листенца и веднага покафеняха,не мисля че е от слънцето моят беше на сянка под върбата.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от Златка Трънова »

Изображение Изображение Ето как изглежда оцелелия до този момент.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от tili »

Моите две ацерчета от поръчката са живи и здрави, наддават на ръст и листенца :mrgreen: Благодаря, Тихомире!
Оня ден ме изкуши един красавец и си го купих, най-вече, защото е червен посред лято :) Пресадих го , но не съм му сложила осмокот. Имам един от Таралас, но не му зная състава. Има ли разлка и какво ще стане ако сложа няколко зрънца?
Ето го новия ми сладур:

Изображение

Как се казва - не знам. На етикета пише ACER 50лв :lol:
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от maiakt »

Ау,Тили - разкошен е.От къде го купи ?
Иначе Тихомир препоръчваше 3-месечен осмокод,даже и форумна поръчка правихме- http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=6910.
Ако искаш,пиши на лично -имам и мога да ти подаря необходимото ти количество.
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от magimei »

ili.ko написа:Magimei и с моя се случи същото тъкмо изкара листенца и веднага покафеняха,не мисля че е от слънцето моят беше на сянка под върбата.
:hmmm: Значи грешката може да не е в моя телевизор :mrgreen: макар ,че факта си е факт :cry: .Тили поздравления за прекрасният Ацер!
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от tili »

maiakt написа:Ау,Тили - разкошен е.От къде го купи ?
Иначе Тихомир препоръчваше 3-месечен осмокод,даже и форумна поръчка правихме- http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=6910.
Ако искаш,пиши на лично -имам и мога да ти подаря необходимото ти количество.
Купих го от нашия градински център в Симеоново. Казва се "Свина", на ул.Св.Магдалина. Има още няколко. Харесах се един по-висок като щамба, ама и цената :( 200лв! Та Малчо спечели. :lol:
Ще ти пратя адрес и тел. на лични и благодаря за предложението :gush:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от tili »

magimei написа:
ili.ko написа:Magimei и с моя се случи същото тъкмо изкара листенца и веднага покафеняха,не мисля че е от слънцето моят беше на сянка под върбата.
:hmmm: Значи грешката може да не е в моя телевизор :mrgreen: макар ,че факта си е факт :cry: .Тили поздравления за прекрасният Ацер!
Благодаря, Магимей :) С растенията никога не знаеш, уви! Ако знаеш колко клематиси съм уморила по непонятни причини. Сигурна съм, че все отнякъде ще се сдобиеш със здрава мечталка!
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”