Разпознаване на болести и вредители

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнениеот polyabs » Вто Дек 27, 2016 3:53 pm

Ами верно са на слънчев прозорец от месец но сега зимата ... и се надявах да не им пречи защото слънцето е по слабо, но са и близо до климатик и сигурно им лъхва сух топъл въздух ....
ще ги преместя въпреки че за да им е топло нямам много възможности ... и дано е това :daaa:
Благодаря Незабравка и Честит Празник днес и Весела Коледа! Бъди здрава! :tzvetentze: :liubov:
Аватар
polyabs
Кафевар/ка/

Години: 48

Мнениеот daxc » Нед Яну 15, 2017 4:25 pm

От няколко дена ми прави впечатление, че листата на вкоренените ми резници от мушкато започват да пожълтяват и да съхнат. Днес видях по листата много малки мушички, бели на цвят, а под листата множество яйца.
С какво да пръскам за да се опитам да ги спася?
Аватар
daxc
Kафенце

Мнениеот незабравка » Пет Фев 03, 2017 12:41 am

Lilly написа:Изображение

това е розата
има още пъпки за нов цвят
и ще ми е много мъчно да я убия

.Лили,махна ли я тази роза?По-добре една унищожена роза,отколкото да рискуваш да ти се заразят и други растения в градината.След като ''узрее'' туморът започва да се разпрашава и спорите на бактерията се разпространяват по въздуха и ако попаднат на прясна рана -подрязан клон например,който не е защитен с овощарска замазка или отрезът е неравен и могат да инфектират тъканта през раната.
Аватар
незабравка
Кафе машина

Години: 45

Мнениеот Lilly » Пет Фев 03, 2017 11:07 am

[quote="незабравка"][quote="Lilly"]

.Лили,махна ли я тази роза?

Незабравче , абсолютно случайно видях въпроса ти - тръгнах да търся от какво са болни орхидеите на дъщеря ми и ...изненада :D
Не , не я махнах - и да , изчела съм всичко написано по въпроса. Гео много ми се смя , но пък ако правя глупости, защо да ме е срам да си ги кажа :lol:
Засухих я хубаво - с надеждата , че ще изпие цялата вода с гентамицин вътре / не се кълна , че ще подейства, но нали антибиотиците убиват бактериите, защо при розата да не сработи :hmmm: Преди това изрязах внимателно и дълбоко тумора /и изхвърлих ножчето/, сложих овощарска пастичка на раничката , изолирах розата от останалите и чакам напролет да видя какъв ще е резултата. Тя врътнята струваше повече от розата, но..а ми не ми се искаше да я убивам. Толкова е красива, какво като струва 3 лв, а тук хората въздишат само по някакви сложни имена и сортове...- ще пиша дали докторските ми изяви са имали ефект.
Lilly
Виенско кафе

Предишна

Назад към Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях