Зюмбюл

Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Зюмбюл

Мнение от Satori »

Какво да го правя? Аз от цветята почти се отказах, ама другите у дома явно не са :mrgreen: В торф и тясна саксийка е. Полях го и го сложих на източен прозорец. С луковици нямам опит.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 819 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Зюмбюл

Мнение от Мария Николова »

Satori написа:Какво да го правя? Аз от цветята почти се отказах, ама другите у дома явно не са :mrgreen: В торф и тясна саксийка е. Полях го и го сложих на източен прозорец. С луковици нямам опит.
И да искаш, не можеш да му попречиш - ще си цъфти въпреки тебе. :lol: Като увехне, отрежи цветоноса - като на всяко луковично - да не взема силата на луковица. И дай време листата, без да ги режеш, да пожълтеят - като на всяко луковично. Тогава можеш да освободиш саксийчето и да прибереш узрялата луковица на тъмно и проветриво до Димитровден. Тогава отново в саксия с прясна пръст.

А за сега вземи десетка саксийка и прехвърли нещастния форсиран зюмбюл в най-простата почва. Рядко поливай. Ще изтърпи прехвърлянето, но не и торфа още 3 месеца.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Зюмбюл

Мнение от Titi »

Аз имам на бюрото си един зюмбюл, който вече прецъфтя, че чак ме дразни миризмата му. Мисля като си тръгна към градинката за Великден да го взема и да го заровя там. Май не му е сезона сега да го садя, ама няма кой да го крепи до есента.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Зюмбюл

Мнение от gyulcem »

Хайде малко снимчици от мен за да се ориентирате когато поръчвате:
Изображение
L' Innocence
Изображение
blue giant-огромен цвят прави, подпрях го за да не се счупи.
Изображение
Splendid Cornelia-на живо е много по красив.
Изображение
blue star
Изображение
Purple Sensation ®
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Зюмбюл

Мнение от gyulcem »

Anne Marie
Изображение
Woodstock ®
Изображение
Jan Bos
Изображение
Pink Pearl
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Зюмбюл

Мнение от gyulcem »

City of Haarlem
Изображение
Rosette или Chestnut Flower-объркала съм луковичките
Изображение
Crystal Palace
Изображение
Hollyhock-цъфна късно , но е много красив.
Изображение
Odysseus-различен цвят и аромат , цъфна късно.
Изображение
Rosette или Chestnut Flower-стана ми фаворит
Изображение
Има и други снимки в албума ми.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Зюмбюл

Мнение от Blue sky »

леле! лелеееееее, страшни сортове имаш, направо изприпаднах :potekoha: :potekoha: :potekoha: къде съм бляла досега, питам аз :ufff: :ufff: :ufff: , тази година извадих цялата полянка стари зюмбюлчета и ги преместих под люляците, а на тяхно място ще сложа точно ей такива красоти :ieeee:
някои от тези сортове не съм ги чувала никога - те откъде са, други съм ги чувала, ама някак не съм си ги представяла :oops:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Зюмбюл

Мнение от Satori »

Абе то хубаво сте ми дали съвети да резна цветоноса и после да вадя луковицата, ама са покарали две издънки. Какво да правя. Сега ще резна цветоноса, че прецъфтя.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”