Лиатрис / Liatris

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от Мария Николова »

Мириам написа:
denitsavm написа:И двете ми туфи са садени първо в саксии и после в градината - така се стекоха обстоятелствата, но не садете дълбоко :stiskam:
Ще опитам така тази година! :dovolen:
Щом една китка зимува в градината, девойки, не се нуждае от никакво безпричинно дундуркане в саксия, засаждайте луковичките направо в земята. Връхчето им да се вижда!!!! :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от Мириам »

Трябва да поизчакат тогава,докато се накумим да отидем на вилата.
Аватар
Veleva
Виенско кафе
Мнения: 455
Регистриран на: Юни 20, '13, 11:54
Местоположение: Русе

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от Veleva »

Имам това чудо . Кани се да цъфти. Но...Мога ли сега да ги местя? Че поръчах на мъжа ми засади луковички, написах и нарисувах как и къде,едно до друго на 15см ,в кръг. И като се прибирам, виждам, че ги насадил в една редица! 30 луковички! И всички си вървят ! Добре,че останалите 30 по други места ги понатика .Та мога ли сега да ги преместя или да се примиря тази година?
Аватар
valentina64
Кафевар/ка/
Мнения: 934
Регистриран на: Дек 1, '12, 18:19
Местоположение: Нова Загора

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от valentina64 »

Veleva, според мен ги изчакай да прецъфтят и да засъхнат стъблата и чак тогава ги мести на новите им места. Местейки ги сега ще компрометираш вече започващия цъфтеж и ще бъде жалко за красивите им цветове.
Моята градина: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=4927" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/valentina.ilieva.5686" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/6369842 ... ment_reply" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от tsvetina »

При мен на лиатриса не му харесва нещо - жълтеят му листенцата и това е :hmmmmmm: ...а много ми харесва.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от Мария Николова »

valentina64 написа:Veleva, според мен ги изчакай да прецъфтят и да засъхнат стъблата и чак тогава ги мести на новите им места. Местейки ги сега ще компрометираш вече започващия цъфтеж и ще бъде жалко за красивите им цветове.
Точно така! Колкото по-късно, толкова по-добре. На есен ще изсъхнат и почти няма да се познава, че има "нещо" под повърхността. Тогава вади редичката и реди лучетата където трябва. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Veleva
Виенско кафе
Мнения: 455
Регистриран на: Юни 20, '13, 11:54
Местоположение: Русе

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от Veleva »

s_t_m написа:
valentina64 написа:Veleva, според мен ги изчакай да прецъфтят и да засъхнат стъблата и чак тогава ги мести на новите им места. Местейки ги сега ще компрометираш вече започващия цъфтеж и ще бъде жалко за красивите им цветове.
Точно така! Колкото по-късно, толкова по-добре. На есен ще изсъхнат и почти няма да се познава, че има "нещо" под повърхността. Тогава вади редичката и реди лучетата където трябва. :lol:
Благодаря за отговор,момичета. Така и ще направя,какво друго ми остава :( То и спараксите по същият начин насадил-губи им се красотата,като са по едно, и гладиолите. Но поне ги е насадил,другите мъже щяха да кажат::"я си гледай работа" :)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Цъфнаха ли ви лиатрисите?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Veleva
Виенско кафе
Мнения: 455
Регистриран на: Юни 20, '13, 11:54
Местоположение: Русе

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от Veleva »

s_t_m написа:Изображение

Изображение

Цъфнаха ли ви лиатрисите?
Мери,аз имам само лилави, цъфнаха даже пресадените на друго място без време, но вече почти преминаха.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Лиатрис / Liatris

Мнение от Мария Николова »

Значи ще си разменим по едно луче. :mrgreen: Имах лилави на 2 места, но изглежда някъде съм ги пратила.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”