Anemone

Публикувай отговор
Лилия
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Ное 22, '14, 21:54

Re: Anemone

Мнение от Лилия »

Виждам снимки на различни Анемонета.
Имам питане. Тези който вие сте снимали са доста високи ,моите се показаха и цъфнаха дори но са супер ниски и с малки цветове, като мини вариант на вашите.
Предполагам че нещо се е объркало, ще се радвам ако някой има идея защо ми се появиха такива мини варианти, иначе самото растение е абсолютно съразмерно
Благодаря
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Anemone

Мнение от nadin »

Лилия написа:Виждам снимки на различни Анемонета.
Имам питане. Тези който вие сте снимали са доста високи ,моите се показаха и цъфнаха дори но са супер ниски и с малки цветове, като мини вариант на вашите.
Предполагам че нещо се е объркало, ще се радвам ако някой има идея защо ми се появиха такива мини варианти, иначе самото растение е абсолютно съразмерно
Благодаря
Ами снимай да видим за какво иде реч. Така много трудно се разбира. Може и да не е въобще анемоне цветето.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Anemone

Мнение от kali »

Ами и моето е такова. за първа година имам и то е някакво стелещо се, но на мен ми харесва нисичко Ето го:
Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Anemone

Мнение от nadin »

Ами четете бе хора. В началото са описани повечето видове анемонета. Тези са ранни ниски и такива ще си останат в продължение на години. За разлика от големите с едрите цветове които ще ви цъфтят една две години и при някоя много студена и мокра зима ще заминат и повече няма да ги видите. Вижте и датите на снимките за да се ориентирате кое кога цъфти. Тези с едрите цветове преди края на май - юни няма да ги видите цъфнали.
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Anemone

Мнение от valichka »

Засях луковички анемончета преди седмица направо в градината. :ieeee: Надявам се да се покажат скоро, но дали ще цъфнат сега или чак другата пролет? :hmmm:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Anemone

Мнение от nadin »

valichka написа:Засях луковички анемончета преди седмица направо в градината. :ieeee: Надявам се да се покажат скоро, но дали ще цъфнат сега или чак другата пролет? :hmmm:
Ако са от едрите шарените ще ти цъфнат към юни месец. Правилно си ги садила сега може би началото на март още по-добре но при тия наводнения щяха да изгният.
Ако са като тия на снимката по-горе може и да цъфнат но по-скоро ще изкарат листа или ще прескочат. Те се садят есента като лалетата и нарцисите.
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Anemone

Мнение от valichka »

Надин, благодаря! :tzvetentze: От едрите шарени са. Ще чакам, ще тръпна и ще се надявам на цвят! :stiskam:
Ако въобще нещо изникне де... :oops:
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Anemone

Мнение от radoctina69 »

Изображение
Изображение Изображение
Аватар
iren7
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Мар 15, '11, 09:34
Местоположение: София, Княжево

Re: Anemone

Мнение от iren7 »

На Женския пазар са пуснали Anemone Blanda Изображение по 3.00 лева
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Anemone

Мнение от макс »

ето първото при мен
Изображение

и една съсънка се показва
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”